Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Dotace na kulturu, sport, cestovní ruch a sociální projekty

Share Button

Jste nezisková organizace a rádi byste získali prostředky na činnost nebo zajímavý projekt v oblasti kultury, sportu, cestovního ruchu nebo podpory sociálních služeb? V České republice můžete využít desítky dotačních titulů. Na následujících řádcích jsou uvedeny celostátní programy, s kterými má naše společnost největší zkušenosti.

volejbal

Jste občanské sdružení, zajišťující celoroční sportovní činnost nebo realizující otevřené a jednorázové sportovní akce? Využijte:

Působíte v obci pod 500 obyvatel? Využijte:

Působíte v příhraničních regionech a rádi byste spolupracovali s partnery na druhé straně hranice? Využijte:

Pracujete s dětmi a mládeží? Využijte:

Připravujete nadnárodní projekt na podporu kultury ? Využijte:

Pokud jste nenalezli vhodnou dotaci pro Vaši organizaci, zkuste zadat klíčová slova popisující projekt do našeho vyhledávače.


Vaše dotazy a komentáře

 1. Horníček napsal:

  Dobrý den,
  Pravděpodobně tento dotaz nepatří do této kategorie, ale zajímala by mě dotace na výstavbu domu pro seniory. 
  Předem děkuji za odpověď

 2. Jana Jarošová napsal:

  Dobrý den, měla bych pouze teoretickou otázku v rámci školního projektu. Zabýváme se vznikem filmového klubu na Praze 9 a zájímalo by mě, jestli lze využít nějaké dotace z programů EU na pronájem sálu, projekčního zařízení a zapůjčení filmů nebo jestli u takto malých projektů je možnost získání dotace úplně bez šance? Děkuji za odpověď.

  • admin4 napsal:

   Dobrý den,
   dotace na vznik filmového klubu přímo z EU fondů ne, nicméně zkuste se podívat na národní dotace v rámci Ministerstva kultury ČR, nebo na nějaké granty či podporu poskytovanou městkou částí Praha 9.

   S pozdravem tým CA

 3. Lucie Holá napsal:

  Dobrý den, naše občanské združení provozuje jezdecký areál (Karlovy Vary), pořádáme závody, i mezinárodní, různé akce pro děti a mládež. Zajímalo by mě jestli je možné dosáhnout na nějaké dotace na rekonstrukci areálu a jiné z programů EU. Děkuji za odpověď

 4. Martina Smolová napsal:

  Dobrý den,
  existuje nějaký dotační program, ve kterém bychom mohli získat finance na činnost a podporu dětí a mládeže hokejového klubu ?
  Pochopila jsem správně, že v Programu III Státní podpory sportu mohou žádat jen organizace s celostátní působností, tedy my ne?

  Jsme z města s 30.000 obyvateli, Jihočeský kraj.
  Děkuji za odpověď

  • Ing. Jiří Fuchs admin napsal:

   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz. Regionální organizace standardně čerpají dotace na činnost z krajských a městských dotačních titulů (případně i v rámci mimořádných podpor). Z tohoto hlediska bych doporučoval prověřit zdorje na příslušném krajském/městském úřadu.

   S pozsravem a přáním spousty úspěchů, CA.

 5. Lea Wiedermannová napsal:

  Dobrý den,
  existuje nějaký dotační program, ve kterém bych mohla získat finance na vybavení a provoz volnočasového centra pro seniory? Podle potřeby by tomu mohlo předcházet založení NNO. Jsem z města s 30.000 obyvateli, Zlínský kraj.

  • Ing. Jiří Fuchs admin napsal:

   Dobrý den, dle uvedených informací Váš záměr spadá pod Regionální operační program Střední Morava, nicméně pro informaci zda je/bude otevřena vhodná výzva přesně na uvedenou činnost doporučuji kontaktovat Regionální radu, která má daný program na starosti, viz http://www.rr-strednimorava.cz/kontakty.

   S pozdravem, CA.

 6. Vladimír Jalč napsal:

  Dobrý den,mám dotaz zda by bylo možné získat dotace na realizaci projektu výstavby lezeckého centra v Českých Budějovicích,konkrétně by šlo o boulderingové sportoviště s hospůdkou co nejblíž k centru.Něco jako http://www.rocknwall.cz .V Českých Budějovicích je jen lezecká stěna http://www.stenalanovka.cz na které sice je i boulderingová stěna ale svými rozměry nedosahuje kvalit ostatních bouldrovišť.Myslím, že o tento sport je v poslední době docela i zájem,konají se i různé závody a akce…Děkuji moc za odpověd. S pozdravem Vladimír Jalč.

  • Ing. Jiří Fuchs admin napsal:

   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz. Teoreticky by mohl být Váš záměr podpořitelný z Regionálního operačního programu Jihozápad (pokud by spadal do integrovaného plánu rozvoje města). Nicméně pro detailnější posouzení doporučuji v tomto případě kontaktovat právě regionální radu, viz http://www.rr-jihozapad.cz/?menu=urad&art=kontakty.

   S pozdravem a přáním spousty úspěchů, CA.

 7. Kateřina Horáková napsal:

  Dobrý den chtěla bych se zeptat na možné dotace na hlídání dětí (soukromá školka),volnočasové aktivity dětí a mládeže. Jedná se o nebytové prostory, zaměstnance. Obec má do 2000 obyvatel.

 8. Karel Baštář napsal:

  Dobrý den.
  Měl bych tento zdvořilý dotaz. Vlastním malé nahrávací studio ,které poskytuji převážně mladým hudebníkům, zpěvákům a mluvenému slovu. Většinou
  je finanční situace zájemců o nahrávání spíše tristní, takže víceméně moje služby poskytuji za honorář, který nekryje ani náklady. Rád bych věděl, zda bych mohl na moje studio čerpat nějakou dotaci, alespoň na úhradu nájemného.
  Děkuji

  • Ing. Jiří Fuchs admin napsal:

   Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz. Popravdě v dnešní době nevidím možnost vhodné evropské dotace na podporu uvedeného záměru. Pokud by se projekt „vměstnal“ mezi podporované CZ_NACE programu a provozovna by byla v obci do 2000 obyvatel, šlo by uvažovat o následujícím programu: http://www.dotacni.info/zalozte-rozvijejte-mikropodnik-a-podporte-sve-zamery-z-dotace/. Dotace na investiční výdaje.

   Případně doporučuji zkusit kontaktovat krajský úřad, jenž má vlastní dílčí program pro podporu kultury.

   S pozdravem a přáním spousty úspěchů,

   CA.

  • Dobrý den, pane Baštáři,

   abych pravdu řekla, myslím si, že nenajdeme žádný vhodný dotační titul, který by kryl provozní náklady studia.
   Nabízí se několik podpor pro podnikatelské subjekty (zejména pro zpracovatelský a výrobní průmysl), ale dotace jsou poskytovány spíše na výstavbu, rekonstrukci objektu, zateplení, nákup strojního zařízení, inovace produktu atd.
   Můžete získat alespoň mzdové příspěvky na zaměstnance, zda nějaké máte.

   S pozdravem, KČ

 9. Lukáš Drbola napsal:

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jestli jsou v dohledné době ve středočeském kraji nějaké možnosti poskytnutí dotace na výstavbu tenisového centra. Pokud ano, kdo může být žadatelem (investor je soukromá právnická osoba). Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Lukáš Drbola

  • Ing. Jiří Fuchs admin napsal:

   Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V obcích pod 2000 obyvatel by mělo být možné (při rozšíření záměru) z následujícího Programu rozvoje venkova, opatření zaměřené na ubytování a sport (investorem je právnická osoba podnikající v cestovním ruchu kratší dobu než 2 roky), ve větších obcích jsu poté evropské prostředky na sport/cestovní ruch rozdělovány v rámci ROP Střední Čechy, viz http://www.ropstrednicechy.cz/vyzvy.php, nicméně zde bych aktuálně s možností podpory spíše nepočítal.

   Přeji pěkný víkend, JF.

 10. Dalibor Šimek napsal:

  Dobrý den. Jsme občanské sdružení a chtěli bychom ve městě (> 100 000 obyvatel) vybudovat komplexnější lezeckou halu se zázemím s předpokladem využití širší veřejností. Chtěl bych se zeptat na možnosti financování takovéhoto záměru.
  Děkuji předem.
  Dalibor Šimek.

  • Ing. Jiří Fuchs admin napsal:

   Dobrý den, možnost financování představeného projektu by, co se týče operačních programů měla spadat pod Regionální operační program, který má „na starosti“ sportovní a kulturní infrastrukturu ve větších městech. V ČR je dle územního rozdělení těchto programů více, je tedy potřeba kontaktovat přímo pracovníky místně příslušného úřadu (rozdělení viz http://www.strukturalni-fondy.cz/getdoc/810a501c-e85f-4e99-92f3-d1824296f1d4/Regionalni-operacni-programy) s dotazem, zda je plánována či právě otevřena vhodná výzva k podpoře podobných projektů (bohužel si spíše myslím, že ve většině regionů bude odpověď negativní).

   Další možností je zkusit získat podporu přímo od města nebo kraje, přes jejich dotační tituly. Doufám, že Vám informace budou alespoň částečně užitečné, s přáním pěkného víkendu, MM.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>