Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Dotace na zalesnění zemědělských pozemků

Share Button

Z důvodu rostoucího počtu dotazů týkajících se zalesnění pozemků vydáváme oficiální článek se stručným shrnutím dotačních příležitostí v této oblasti. Využijte služeb CYRRUS ADVISORY pro úspěšné získání dotace.

Jestli-že je Vašim záměrem zalesnit zemědělské pozemky, na kterých již nehospodaříte, je možné získat na tento záměr dotaci, jejímž poskytovatelem je Ministerstvo zemědělství. V letošním roce může žadatel získat až 75 500Kč dotace na každý 1ha zalesňované půdy. A následně až 18.500Kč/rok (po dobu pěti let) na každý 1ha na následnou péči o takto vzniklý porost, včetně náhrady za zalesněný pozemek.

Dotace se poskytuje na založení lesního porostu výsadbou na pozemku evidovaném v evidenci využití zemědělské půdy podle uživatelských vztahů LPIS (systém evidence půdy založený na uživatelských vztazích). Pozemky, které mají být předmětem zalesnění, může žadatel mít buď ve vlastnictví, nebo alespoň v pětiletém nájmu. Minimální výměra pro zalesnění pozemku činí 0,5 ha. Co se týče druhotné skladby dřevin, je podporována výsadba jehličnatých i listnatých porostů, s výjimkou zakládání ovocných sadů.


Vaše dotazy a komentáře

  1. Zdenek S. napsal:

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se Dotace na zalesnění vztahuje i na oplocení pozemku?

    Děkuji za info


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>