Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Dotační program na podporu ochrany přírody a krajiny v Libereckém kraji

Share Button

V Libereckém kraji mohou obce, neziskové organizace, fyzické a právnické osoby žádat o dotaci v podprogramu na podporu ochrany přírody a krajiny. V tomto programu je cílem péče o krajinu, šetrné využívání krajinného a přírodního potenciálu, zvyšování druhové rozmanitosti a ekologické stability s důrazem na ohrožené druhy, ochrana krajinného rázu s dochovanými přírodními a estetickými hodnotami.

Smyslem je zakládání a ošetřování krajinářsky významné zeleně, praktická opatření k ochraně živočichů a rostlin, péče o biotopy, podpora činnosti zařízení poskytujících péči o zvířata v nouzi, zajišťování záchranných programů pro ohrožené druhy zvířat a údržba a obnova drobných památek v krajině.

Oprávněnými žadateli v této výzvě jsou právnické osoby (NNO, obce, příspěvkové organizace, obchodní společnosti, aj.), podnikající fyzické osoby (OSVČ) a fyzické osoby nepodnikající, kteří mohou podávat žádosti do 30.9.2014.

Omezení podpory spočívá v realizaci projektu pouze na území Libereckého kraje, žadatelé nesmí využít na realizaci projektu jinou dotaci z Dotačního fondu Libereckého kraje. Drobné památky nesmí být zapsány v seznamu kulturních památek – za drobné památky se pro účely tohoto programu považují křížky, boží muka, výklenkové kapličky, skalní reliéfy, obrázky, drobné zvoničky, pomníčky, hraniční kameny, sochy svatých, úpravy významných pramenišť, nikoliv však malé kostely či malé kaple.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 380 425 302

Podívejte se také na výzvu k tomuto článku Podpora ochrany přírody a krajiny v Libereckém kaji, která poskytuje základní informace pro podání žádosti o dotaci.

Zdroj: http://zivotni-prostredi.kraj-lbc.cz/dotace/2013/82-podpora-ochrany-prirody-a-krajiny


Vaše dotazy a komentáře

 1. Paldusová Eva napsal:

  Ráda bych získala informace o tzv. kotlíkové dotaci (příspěvku na výměnu starého kotle na tuhá paliva)v našem kraji?

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, paní Paldusová,

   pro Liberecký kraj tento titul zatím nebyl vyhlášen. Je možné, že postupem času se otevře. Informace můžete sledovat na našich stránkách nebo na stránkách kraje v sekci dotace a granty.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>