Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním

shutterstock_153270923.jpg
Share Button

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje rozvojový program ve vzdělávání. Cílem tohoto programu je zajistit rovný přístup ke vzdělávání poskytnutím neinvestičních finančních prostředků účelově určených na financování platů a mezd asistentů pedagoga k dětem, žákům a studentům se zdravotním postižením.

Příjem žádostí:

 • Soukromé školy, obecní školy, krajské školy do 5. 12. 2016 krajskému úřadu, krajský úřad posoudí žádosti a zašle poštou i elektronicky do 13. 12. 2016 Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.
 • Církevní školy, školy zřizované ministerstvem do 5. 12. 2016 Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Příjemci podpory:

 • Právnické osoby vykonávající činnost školy nebo školského zařízení.

Typy podporovaných projektů:

 • Modul A: Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením v soukromých a církevních školách na období leden – srpen 2017
 • Modul B: Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním ve školách všech zřizovatelů na období leden – srpen 2017.

Specifika a omezení:

 • Příjemci dotace nesmí financovat asistenta pedagoga z finančních prostředků tohoto programu a současně z finančních prostředků jiných dotačních a rozvojových programů ministerstva.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...


Vaše dotazy a komentáře

 1. Irena Kováříková napsal:

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda je či bude (pakliže je to obvyklé), vypsaná výzva na:
  Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním na rok 2016 ! Tu na rok 2015 už jsme bohužel propásli….
  Děkuji za odpověď
  Pěkný den
  S upřímným pozdravem
  Irena Kováříková

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   nedokážu říci, zda se bude podpora vyhlašovat i pro následující rok. Vzhledem k tomu, že titul byl vyhlášen i v předešlých letech, tak se očekává že tomu tak bude i nadále. Nicméně Vám doporučím sledovat stránky MŠMT, kde se o vyhlášení podpory včas dozvíte.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>