Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním

shutterstock_153270923.jpg
Share Button

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje rozvojový program ve vzdělávání. Cílem tohoto programu je zajistit rovný přístup ke vzdělávání poskytnutím neinvestičních finančních prostředků účelově určených na financování platů a mezd asistentů pedagoga k dětem, žákům a studentům se zdravotním postižením.

Příjem žádostí:

 • Žádosti podávané přímo ministerstvu musí být doručeny do 8. 1. 2019, a poté mohou být zasílány průběžně, nejpozději však do 30. 5. 2019 v případě ZŠ, SŠ, VOŠ a do 30. 6. 2019 v případě MŠ.

Příjemci podpory:

 • Kraj, do jehož územní působnosti náleží žadatelé právnických osob vykonávající činnost škol a školských zařízení zřízených územním samosprávným celkem, dobrovolným svazkem obcí nebo soukromým zřizovatelem, zapsané v rejstříku škol a školských zařízení.
 • Právnická osoba vykonávající činnost školy nebo školského zařízení zřizovaná registrovanou církví nebo církevní škola, zapsaná v rejstříku škol a školských zařízení.

Typy podporovaných aktivit:

 • Využití asistenta pedagoga nad rámec poskytovaných podpůrných opatření:
  • Asistenta pedagoga lze využít, pokud je ve třídě, oddělení nebo studijní skupině počet žáků s přiznaným podpůrným opatřením druhého až pátého stupně vyšší než pět.
  • O dotaci na asistenta pedagoga dle odst. 2 lze žádat pouze v případě, kdy je třída, oddělení nebo studijní skupina naplněna do nejvyššího počtu žáků dle platných prováděcích předpisů.
  • Vzhledem ke skladbě poskytovaných podpůrných opatření se v praxi bude jednat o podporu především pro žáky s přiznaným podpůrným opatřením druhého stupně.

Forma a výše podpory:

 • Pro rok 2019 je pro pokrytí tohoto modulu alokovaná částka ve výši 5 000 000 Kč.

Specifika a omezení:

 • Církevní škola podává žádost přímo ministerstvu.
 • Dotaci lze použít na financování asistenta pedagoga, který vykonává činnosti v souladu s nařízením vlády č. 222/2010 Sb., o katalogu prací ve veřejných službách a správě, povolání č. 2.16.05. Asistent pedagoga.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Vaše dotazy a komentáře

 1. Irena Kováříková napsal:

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda je či bude (pakliže je to obvyklé), vypsaná výzva na:
  Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním na rok 2016 ! Tu na rok 2015 už jsme bohužel propásli….
  Děkuji za odpověď
  Pěkný den
  S upřímným pozdravem
  Irena Kováříková

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   nedokážu říci, zda se bude podpora vyhlašovat i pro následující rok. Vzhledem k tomu, že titul byl vyhlášen i v předešlých letech, tak se očekává že tomu tak bude i nadále. Nicméně Vám doporučím sledovat stránky MŠMT, kde se o vyhlášení podpory včas dozvíte.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>