Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Interreg Rakousko-Česká republika

shutterstock_154288988.jpg
Share Button

Program si klade za cíl podporovat udržitelnou přeshraniční spolupráci a napomoci ke zlepšení ekonomické, sociální a územní integrace. Evropský fond pro regionální rozvoj poskytl na realizaci projektů přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem prostředky ve výši okolo 98 mil. €. Výše dotace EU může činit max. 85 % z celkových způsobilých výdajů projektu­.

Příjem žádostí:

 • V tuto chvíli je možné podávat další projektové žádosti na 4. zasedání Monitorovacího výboru.
 • Lhůta pro podávání projektových žádostí byla stanovena na 21. dubna 2017 do 14:00.

Příjemci podpory:

 • Prioritní osa 1 - podniky, veřejné a soukromé instituce pro výzkum a inovace, vysoké školy, orgány veřejné správy (stát, kraje, obce a jimi zřizované organizace), neziskové organizace, komory a sdružení.
 • Prioritní osa 2 - orgány veřejné správy (stát, obce, kraje a jimi zřizované organizace), neziskové organizace zapojené do ochrany, řízení a propagace kulturního a přírodního dědictví, veřejné instituce pro výzkum a inovace, vysoké školy komory a sdružení.
 • Prioritní osa 3 - orgány veřejné správy (stát, obce, kraje a jimi zřizované organizace), neziskové organizace zapojené do ochrany, řízení a propagace kulturního a přírodního dědictví, veřejné instituce pro výzkum a inovace, vysoké školy komory a sdružení.
 • Prioritní osa 4 - orgány veřejné správy (stát, kraje, obce a jimi zřizované organizace), neziskové organizace, komory a sdružení, veřejné instituce pro vývoj a inovace, vzdělávací instituce, vysoké školy.

Typy podporovaných aktivit:

 • PO 1 – Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací - Posílení výzkumné a inovační infrastruktury a kapacit pro rozvoj vynikající úrovně výzkumu a inovací a podpora odborných středisek; Podpora podnikových investic do výzkumu a inovací a vytváření vazeb a součinnosti mezi podniky, středisky výzkumu a vývoje a odvětvím vysokoškolského vzdělávání.
 • PO 2 – Životní prostředí a zdroje - Zachování, ochrana, propagace a rozvoj přírodního a kulturního dědictví;Ochrana a obnova biologické rozmanitosti a půdy a podpora ekosystémových služeb, včetně prostřednictvím sítě Natura 2000 a ekologických infrastruktur; Podpora inovačních technologií s cílem zlepšit ochranu životního prostředí a účinnost zdrojů v odpadovém hospodářství, vodním hospodářství, pokud jde o půdu nebo s cílem snížit znečištění ovzduší.
 • PO 3 – Rozvoj lidských zdrojů - Investice do vzdělávání, odborné přípravy a školení za účelem získávání dovedností a celoživotního učení.
 • PO 4 – Udržitelné sítě a institucionální spolupráce – Posílení institucionální kapacity orgánů veřejné správy a zúčastněných subjektů a účinné veřejné správy.

Forma a výše podpory:

 • Výše dotace EU může činit max. 85 % z celkových způsobilých výdajů projektu­.

Specifika a omezení:

 • Rakousko-český příhraniční region je tvořen těmito regiony NUTS III: v Rakousku MostviertelEisenwurzen, Sankt Pölten, Waldviertel, Weinviertel, Wiener Umland-Nordteil, Wien, Innviertel, Linz-Wels, Mühlviertel, Steyr-Kirchdorf; v České republice Jihočeský kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Vaše dotazy a komentáře

 1. Michaela Sagitariová napsal:

  Hezký den,
  chtěla bych Vás poprosit o bližší informace k aktivitě PO3 v rámci Interreg Česká republika. Termín odevzdání vidím, ale kam se žádost posílá, jak má vypadat, co vše musí obsahovat, jaká je další specifika toho, jak by měl projekt vypadat.

  Moc děkuji,
  Michaela Sagitariová.

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   vzor projektové žádosti vč. příručky vyplnění je ke stažení ZDE. Žádost se vyplňuje v elektronickém systému eMS.

   V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici.
   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>