Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

MEDIA – TV Programming – Podpora televizního vysílání evropských audiovizuálních děl

crop-640860-kino_520x250
Share Button

Z dílčího programu „Media“ patřícího pod program „KREATIVNÍ EVROPA (2014 – 2020)“ pochází výzva k předkládání žádostí o grant na vývoj evropských audiovizuálních děl, zejména filmů a televizních děl, jako jsou hrané filmy, dokumentární filmy a filmy pro děti a animované filmy, jakož i interaktivních děl, jako jsou videohry a multimédia, se zvýšeným potenciálem pro přeshraniční pohyb. Dále také na činnosti zaměřené na podporu evropských audiovizuálních produkčních společností, zejména nezávislých produkčních společností, za účelem usnadňování evropských a mezinárodních koprodukcí audiovizuálních děl, včetně televizních děl. Oprávněnými žadateli jsou nezávislé evropské audiovizuální produkční společnosti.

Příjem žádostí:

  • Příjem žádostí o dotaci bude ukončen dne 30. 5. 2017 ve 12:00 hod.

Příjemci podpory:

  • Nezávislé evropské audiovizuální produkční společnosti, které jsou většinovým producentem děl.

Typy podporovaných projektů:

  • Vývoj evropských audiovizuálních děl, zejména filmů a televizních děl.
  • Činnosti zaměřené na podporu evropských audiovizuálních produkčních společností, zejména nezávislých produkčních společností.

Forma a výše podpory:

  • V případě dramat a animované tvorby nesmí přidělený finanční příspěvek překročit 500 000 EUR nebo 12,5 % celkových způsobilých nákladů podle toho, která částka je nižší.
  • V případě televizních dramatických seriálů vyrobených v koprodukci se způsobilým rozpočtem na produkci ve výši nejméně 10 000 000 EUR (sestávajících alespoň z šesti dílů, z nichž každý má minimálně 45 minut) lze žádat o částku v maximální výši 1 000 000 EUR.
  • V případě tvůrčích dokumentů nesmí přidělený finanční příspěvek překročit 300 000 EUR nebo 20 % celkových způsobilých nákladů podle toho, která částka je nižší.
  • Minimálně 50 % financí musí být zajištěno ze třetích zdrojů (TV stanice, distributor, koproducent, veřejný fond); producentova vlastní investice není pokládána za třetí zdroj.

Specifika a omezení:

  • Předkládaná audiovizuální díla musí být nezávislé evropské televizní produkce (hrané, animované nebo dokumentární filmy) a na jejich výrobě se musí podílet alespoň tři televizní společnosti z několika členských států Evropské unie nebo zemí účastnících se programu.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>