Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

MŠMT Státní podpora sportu – Program VII Zdravotně postižení sportovci

shutterstock_150366119.jpg
Share Button

Podpora sportovní, organizační a obsahové činnosti spolků, včetně podpory ústředí, ale i krajských, regionálních článků organizační struktury spolků v oblasti zdravotně handicapovaných sportovců.

Příjem žádostí:

Příjemce podpory:

 • Spolek s předmětem činnosti v oblasti sportu, tedy sportovní svaz s celostátní působností působící pro specifický druh zdravotního postižení sportovců.
 • Spolek s předmětem činnosti v oblasti sportu, který neorganizuje postupové soutěže, ale zabezpečuje organizaci sportovních akcí, patří sem i Český paralympijský výbor, působící na základě mezinárodní autority udělené Mezinárodním paralympijským výborem.

Typy podporovaných projektů:

 • A. Sportovní reprezentace – Podpora sportovní přípravy reprezentantů ZPS v kategoriích dospělých a juniorů a jejich účast na vrcholných mezinárodních soutěžích (zejména na Paralympijských hrách a Deaflympijských hrách, Global Games, MS, ME, univerziádách, mezinárodních soutěžích pod patronací Mezinárodního paralympijského výboru a na odpovídajících kvalifikačních mezinárodních soutěžích), a to prostřednictvím vybraných sportovních svazů.
 • B. Sportovně talentovaná mládež – Podpora mládeže, včetně stávajících SCM bez omezení věkové kategorie.
 • C. Všeobecná sportovní činnost – Podpora všeobecné sportovní činnosti, volnočasových aktivit a specifické sportovní činnosti bez omezení věkové kategorie.
 • D. Významné sportovní akce – Podpora významných sportovních akcí dle priorit:
 • Priorita 1: Podpora Paralympijských (PH), Deaflympijských her (DH) a MS u juniorů a u seniorů. Sporty, které jsou na programu PH a DH, Global Games (GG), včetně zabezpečení akce Special Games (SG) a realizované prostřednictvím ČPV. Nelze akceptovat duplicitní sportovní činnost stejného druhu postižení.
 • Priorita 2: Ostatní soutěže ME, SP, EP, Mezinárodní závody, Otevřená Mistrovství republiky apod. Pouze omezený počet podle obsahového vymezení, podle spoluúčasti na realizaci sportovní akce a dle možností státního rozpočtu.

Forma a výše podpory:

 • Dotace se poskytuje podle obsahového vymezení programu až do výše 100% celkových nákladů projektu, které prokazatelně vzniknou v kalendářním roce, ve kterém je dotace poskytnuta.

Specifika a omezení:

 • Mimořádné záležitosti, změny, úpravy při poskytování státních dotací a případné výjimky schvaluje ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.
 • Při vykazování členské základny bude řešeno duplicitní vykazování sportovců. Nelze akceptovat také duplicitní sportovní činnost stejného druhu postižení.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>