Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

MŠMT Státní podpora sportu – Sportovně talentovaná mládež na období roku 2018 TALENT

Share Button

Podpora je orientovaná na sportovní přípravu talentů věkové kategorie 6 až 23 let prostřednictvím sportovních svazů.

Příjem žádostí:

Příjemce podpory:

 • Oprávněným žadatelem je spolek založený dle ustanovení § 214 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., s celostátní působností („sportovní svaz“), který je uznaným zástupcem České republiky v dané sportovní disciplíně / sportu v příslušné mezinárodní sportovní federaci, přičemž v příslušné MSF je registrováno minimálně 20 členů z různých zemí, a zároveň je spolek oprávněn vysílat reprezentanty na MS a ME v dané sportovní disciplíně / sportu.

Typy podporovaných projektů:

 • Sportovní svaz s finančním objemem efektivně hospodaří a stanovuje si podle ročního plánu vlastní poměr rozdělení obdržené státní dotace na:
  • Vrcholová sportovní centra mládeže – VSCM – Sportovní příprava talentů věkové kategorie 19 až 23 let ve vybraných sportovních svazech, které si samy tato centra vytváří dle vlastních koncepčních plánů, případně ve spolupráci s rezortními sportovními centry.
  • Sportovní centra mládeže – SCM – Sportovní příprava talentů dorostenecké a juniorské kategorie (zpravidla 15 -19, s možností rozšíření až do 23 let – VSCM), prostřednictvím vybraných sportovních svazů, které jsou zařazeny do systému přípravy sportovních talentů.
  • Sportovní střediska – SpS – Sportovní příprava talentů věkové kategorie 6 až 15 let ve vybraných sportovních svazech, které jsou zařazeny do systému přípravy sportovních talentů. Při realizaci sportovní přípravy lze také spolupracovat s řediteli základních škol, včetně využití potenciálu těchto školních zařízení.
  • Sportovní akademie – SA – Sportovní příprava talentů věkové kategorie 6 až 19 let s možností rozšíření až 23 let., kde se soustřeďuje sportovní výchova dětí a mládeže 12 včetně výkonnostního růstu a jejich vzdělávání. Sportovní svaz může využít státní podporu i na vybrané spádové akademie.

Forma a výše podpory:

 • Předpokládaná celková alokace programu je 580 000 000 Kč.
 • Minimální poskytnutá výše dotace je stanovena na 50 000 Kč.

Specifika a omezení:

 • Níže uvedené body (podmínky, pravidla) platí kumulativně. Tedy žadatel musí splnit všechna kritéria současně.
  • a) hlavní předmět činnosti v oblasti sportu s celostátní působností,
  • b) působit ke dni podání žádosti o dotaci déle jak 2 roky na území ČR,
  • c) je bezúhonnou osobou; za bezúhonného se nepovažuje žadatel, který byl pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin, pro trestný čin hospodářský, pro trestný čin proti majetku, nebo trestný čin související s činností v oblasti sportu, pokud se na něj nehledí, jako by nebyl odsouzen,
  • d) je bezdlužnou osobou.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>