Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Olomoucký kraj – Účelová neinvestiční dotace v požární ochraně – I. Výdaje na zabezpečení akceschopnosti

stažený soubor
Share Button

Z rozpočtu Olomouckého kraje je poskytována účelová neinvestiční dotace v požární ochraně na výdaje jednotek sboru dobrovolných hasičů. Tento program podporuje zabezpečení akceschopnosti jednotek SDH obcí kategorie JPO II a také mzdové náklady včetně zákonných odvodů. Zabezpečení akceschopnosti se rozumí, že jednotky SDH obce kategorie JPO II zabezpečují výjezd z místa své dislokace k zásahu nejpozději do 5 minut po vyhlášení poplachu jednotce v síle nejméně jednoho družstva, u kategorie JPO II/2 nejméně dvou družstev o zmenšeném početním stavu. Žádosti o podporu je možné podávat do 20. 8. 2015.

Příjem žádostí:

  • Do 20. 8. 2015.

Příjemci podpory:

  • Obce Olomouckého kraje – zřizovatelé jednotek SDH obcí.

Typy podporovaných projektů:

  • Neinvestiční opravy zásahové požární techniky a věcných prostředků požární ochrany, přípravu na technické prohlídky techniky, revize věcných prostředků a neinvestiční věcné vybavení jednotky, které je majetkem obce zřizující jednotku, popřípadě ostatní provozní výdaje pro udržení akceschopnosti jednotky.
  • Mzdové výdaje na pracovní pohotovost člena vykonávajícího službu v jednotce jako svoje zaměstnání, na odměny z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (DPP, DPČ), odměny členům, kteří mají s obcí uzavřenou dohodu o členství v jednotce.
  • Mzdové výdaje a zákonné a sociální pojištění členů vykonávajících službu v jednotce SDH vybrané obce kategorie JPO II nebo JPO III jako svoje zaměstnání v pracovním poměru dle zákoníku práce.

Forma a výše podpory:

  • Celková alokace tohoto programu pro rok 2015 činí 3 480 000,- Kč.
  • Neinvestiční účelová dotace dotace na zajištění akceschopnosti pro jednotku SDH činí max. 120 000,- Kč. Maximální míra dotace je stanovena na 80 %.
  • Dotace na mzdové náklady jednoho člena činí max. 50 000,- Kč. Maximální míra dotace je stanovena na 90 %.

Specifika a omezení:

  • Pokud nebude zabezpečena akceschopnost jednotky SDH obce kategorie JPO II po celé období roku 2015, krátí se dotace pro obec o příslušný počet o měsíce, kdy akceschopnost nebyla zajištěna. 

Doplňující informace:

  • Lhůta pro podání žádosti obce je stanovena nejdříve od 29. července 2015. Žádosti doručené před uvedeným termínem nemohou být přijaty a zařazeny do dotačního programu.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>