Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

OP Doprava – Výzva č. 40 Zlepšení řízení dopravního provozu a zvyšování bezpečnosti dopravního provozu

shutterstock_147888404.jpg
Share Button

Výzva je určena na podporu projektů zaměřených na inteligentní dopravní systémy (ITS) v rámci největších měst ČR. Celkem je v této výzvě žadatelům k dispozici alokace ve výši 1,4 miliardy Kč (příspěvek EU z Fondu soudržnosti).

Příjem žádostí:

  • Žádosti o dotaci lze podávat nejpozději do 31. 12. 2018.

Příjemci podpory:

  • Vlastníci/správci dotčené infrastruktury.

Typy podporovaných projektů:

  • Rozvoj systémů a služeb včetně ITS ve městech pro řízení dopravy a ovlivňování dopravních proudů na městské silniční síti.
  • Podpora rozvoje infrastruktur prostorových dat a zavádění nových technologií a aplikací pro ochranu dopravní infrastruktury i optimalizaci dopravy, vč. aplikací založených na datech a službách družicových systémů (např. Galileo, EGNOS, Copernicus aj.).
  • Rozvoj systémů a služeb ITS, GIS a infrastruktur prostorových dat (SDI), sítí a služeb elektronických komunikací pro poskytování informací o dopravním provozu a o cestování v reálném čase, pro dynamické řízení dopravy, ovlivňování dopravních proudů a poskytování informací a služeb řidičům a cestujícím ve městech a v rámci související infrastruktury.

Forma a výše podpory:

  • Minimální výše způsobilých výdajů: 2 000 000 Kč.
  • Celkové způsobilé výdaje projektu musí být nižší než je hranice tzv. velkého projektu dle čl. 100 Nařízení EU č. 1303/2013 (tj. 75 mil. EUR).
  • Žadatelé mohou obdržet podporu až ve výši 85 % ze způsobilých výdajů projektu.

Specifika a omezení:

  • Cílová území: Města ČR nad 40 tisíc obyvatel (k 1.1.2016), která leží na územích zahrnutých v integrovaných strategiích ITI nebo IPRÚ, přičemž projekty musí být povinně součástí těchto strategií.
  • Jedná se konkrétně o následující města: Hlavní město Praha, Kladno, Plzeň, Brno, Olomouc, Přerov, Prostějov, Ostrava, Karviná, Havířov, Frýdek-Místek, Opava Ústí nad Labem, Teplice, Chomutov, Most, Děčín Hradec Králové, Pardubice, Zlín, Jihlava, České Budějovice, Liberec, Jablonec nad Nisou, Karlovy Vary, Mladá Boleslav.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>