Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

OP VVV Budování kapacit pro rozvoj škol I.

shutterstock_155779511.jpg
Share Button

Výzva má za cíl podpořit vzájemné učení škol formou podpory škol jako center kolegiální podpory a vzájemného učení škol a pedagogů v oblastech zaměřených na čtenářskou, matematickou a přírodovědnou gramotnost, na polytechnické vzdělávání, individualizaci vzdělávání, rozvoj kreativity dětí a žáků, podporu podnikavosti a na rozvoj metody CLIL.

Příjem podpory:

 • Datum ukončení příjmu žádostí o podporu 3. 3. 2016.

Příjemci podpory:

 • Školy a školská zařízení nezřizované organizačními složkami státu (tj. právnická osoba vykonávající činnost školy/školského zařízení zapsaného ve školském rejstříku) kromě mateřských škol.
 •  Školy zřizované organizačními složkami státu dle školního zákona (tj. právnická osoba vykonávající činnost školy/školského zařízení zapsaného ve školském rejstříku) kromě mateřských škol.
 • Veřejné vysoké školy uskutečňující akreditované studijní programy zaměřené na přípravu k výkonu regulovaného povolání pedagogického pracovníka.
 • Soukromé vysoké školy uskutečňující akreditované studijní programy zaměřené na přípravu k výkonu regulovaného povolání pedagogického pracovníka.
 • Soukromě právní subjekty, jejichž hlavním účelem není vytváření zisku a které současně vykonávají veřejně prospěšnou činnost v oblasti školství nebo práce s dětmi a mládeží nebo vzdělávání, školení a osvěty nebo vývoje a výzkumu.
 • Příspěvková organizace, které nejsou zřízené organizačními složkami státu (kromě všech právnických osob vykonávající činnost škol a školských zařízení zapsaných ve školském rejstříku.

Typy podporovaných aktivit:

 • Zvýšení kvality předškolního vzdělávání včetně usnadnění přechodu dětí na ZŠ.
 • Zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.
 • Zvýšení kvality vzdělávání a odborné přípravy včetně posílení jejich relevance pro trh práce.
 • Propojení studentů (budoucích pedagogů) s aktivními pedagogy.
 • Tuzemské i zahraniční stáže pro pedagogické pracovníky.
 • Příprava a ověření metodických materiálů pro předškolní vzdělávání.

Forma a výše podpory:

 • Minimální výše celkových způsobilých výdajů: 5 mil. Kč.
 • Maximální výše celkových způsobilých výdajů: 50 mil. Kč.

Specifika a omezení:

 • V rámci výzvy není podporována přestavba, stavební úpravy nebo modernizace stávající vzdělávací instituce a organizace působící ve vzdělávání, včetně souvisejícího vybavení vzdělávací instituce a organizace.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Vaše dotazy a komentáře

 1. Josef Miklík napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se dotace vztahuje i na opravy laboratoří na gymnáziích?
  Děkuji J. Miklík

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   ve výzvě je uvedeno, že není podporována modernizace vybavení vzdělávací instituce.
   Vhodnější se zdá být Integrovaný regionální operační program – 2.4 Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení. V rámci této osy je možné podpořit investice do rozvoje klíčových kompetencí žáků, kam spadají technické i přírodní vědy. Oprava laboratoří by měla být způsobilým výdajem.

   V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici.
   S pozdravem, KČ

 2. Petr Jan Kryštof napsal:

  Dobrého dne, může být žadatelem sdružení, resp. zapsaný spolek, který realizuje kulturní akce pro rodiny a také realizuje dramatické kroužky při školách? děkuji.

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   ano, neziskové organizace mohou v rámci této výzvy žádat, pokud vykonávají veřejně prospěšnou činnost v oblasti školství či práce s dětmi a mládeží.
   Projděte si znění výzvy, zda Vaše aktivity spadají mezi ty podporované. Více ZDE.

   S pozdravem, KČ

 3. Irena Zlatníková napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se vaše dotace týká i organizace jako je Dětský domov…Konkrétně zaměřené na Zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích nebo Tuzemské i zahraniční stáže pro pedagogické pracovníky. Popřípadě mám dotaz, zda vyhlašujete i grant. programy zaměřené na další vzdělávání ped. pracovníků (opět mám na mysli ped. pracovníky Dětského domova). Děkuji za odpověď. Zlatníková

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   dotace na vzdělávání zaměstnanců poskytují úřady práce. V minulosti existoval program Vzdělávejte se pro růst, kde zaměstnavatelé mohli získat dotaci až 0,5 mil. Kč/měsíčně na školení a vzdělávání vlastních zaměstnanců. Obdoba programu se nyní připravuje i pro nové programové období, měl by se spustit nejdříve v létě 2016. Více informací Vám poskytnou na dané pobočce ÚP.
   OP VVV je spíše určeno pro školy a školská zařízení, případně vědecké instituce. Vždy záleží na konkrétním znění výzvy, jaké právní formy žadatele umožňuje.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>