Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Podpora bydlení 2017 – Bytové domy bez bariér

projektova_dokumentace
Share Button

Cílem podpory je zkvalitnění bytového fondu odstraněním bariér při vstupu do domu a do výtahu a výstavbou výtahů v domech, které jím nejsou vybaveny a u kterých jsou k tomu stavebně technické předpoklady.

Příjem žádostí:

 • Žádosti je možné předkládat do 30. 12. 2016.

Příjemci podpory:

 • Příjemcem dotace je vlastník nebo spoluvlastník bytového domu, nebo společenství vlastníků, nebo vlastník nebo spoluvlastník jednotky vykonávající činnost správce v bytovém domě, ve kterém společenství vlastníků nevzniklo.

Typy podporovaných aktivit:

 • Stavební úpravy umožňující bezbariérový přístup do domu a k výtahu.
 • Výstavba nového výtahu.

Forma a výše podpory:

 • Dotace je poskytována ve výši max. 50 % nákladů na realizaci akce, maximálně však:
  • a) 200 tis. Kč v případě bezbariérových úprav přístupu do bytového domu a k výtahu;
  • b) 800 tis. Kč v případě výstavby výtahu pro jeden vchod do bytového domu;
  • c) 1000 tis. Kč v případě výstavby výtahu a zároveň bezbariérových úprav přístupu k němu.

Specifika a omezení:

 • V případě odstraňování bariér v bytovém domě s více vchody a více nepropojenými schodišti, který má jednoho vlastníka, lze do jednoho projektu a jedné žádosti zahrnout úpravy všech vchodů. V takovém případě se výše dotace uvedená v písmeni a), b) nebo c) tohoto bodu násobí počtem upravovaných vchodů/instalovaných výtahů.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Vaše dotazy a komentáře

 1. Daniel Rous napsal:

  Dobrý den,
  jsem členem výboru SVJ Na Březince 2251/15 a chtěli bychom v našem bytovém domě vystavět výtah. Upozorňuji, že se nejedná o bezbariérový vstup do domu ani do výtahu.
  A dozvěděl jsem se, že máme možnost žádat o dotaci na příslušný projekt.
  Jde mi v první fázi o to, jaké kroky máme k případnému získání dotace činit, neb termín pro podání je „šibeniční“(30.12.2016).
  Děkuji moc za Vaši odezvu, s pozdravem Daniel Rous

 2. Pavel Horný napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se dotace na výstavbu nových výtahů v bytovém domě poskytují každý rok, nebo je to záležitost pouze příštího roku 2017 ? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   program Podpora bydlení bývá vyhlašován každý rok, zde je několik podprogramů, jejichž vyhlášení závisí na rozpočtu, nemohu vám tedy říci, zda bude výzva na podporu výstavby výtahu vyhlášena 100 % také na další rok, je to ale pravděpodobné.

   S pozdravem, LT

 3. Dědičová Jana napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možno požádat o tuto dotaci i pro společenství, kde již výtah je, ale již starý – nesplňující předpisy.

 4. Radka Uhrová napsal:

  Dobrý den,

  děkuji za odpověď. Přesto si dovolím ještě konkrétní dotazy (omlouvám se za svoji „natvrdlost“, ale z odpovědi mi nevyplývá následující):
  Ještě nemáme stavební povolení – za předpokladu, že jej získáme do data možnosti podání žádostí, tj. 30.12.2016, lze stavbu zahájit v roce 2017?
  V níže uvedené výzvě je také: stavební práce budou zahájeny do konce příslušného roku, ve kterém je dotace přidělena – při konci podací lhůty 30.12.2016 je asi nereálné, že by dotace byla přidělena v roce 2016, a tedy zahájení by bylo nezbytné/možné do konce roku 2017. Je to tak, prosím, správně?
  Mluvíme o téže výzvě – 117D0660 Bytové domy bez bariér?
  Odkazy, které na vašem webu uvádíte, bohužel, nejsou funkční a nelze se dostat na zdroj. Po vyhledání jsem našla na webu MMR pouze výše uvedenou výzvu.
  Děkuji

  • Dobrý den,

   ano, chápete to správně, stavební povolení je nutné doložit do 30. 12. 2016 k žádosti a stavební práce je nutné započít v roce 2017. Myslíme stejnou výzvu, nevím, kde je problém, ale proklik Zdroj jsem kontrolovala a funguje.

   S pozdravem, LT

 5. Radka Uhrová napsal:

  Dobrý den,

  ve výzvě je uvedeno: Tento podprogram stanovuje podmínky pro přijímání žádostí na akce, které musí být zahájeny
  do konce roku 2016.
  V jedné z odpovědí uvádíte: výzva na rok 2016 byla na všechny dotační tituly z podprogramu Podporované byty vyhlášena dne 1. 11. 2015. V průběhu roku 2016 se žádná další výzva na aktuální rok nepředpokládá.
  Na rok 2017 by výzva měla být vyhlášena v říjnu 2016.
  Výše uvedená výzva byla vyhlášena v listopadu 2016, ale není na rok 2017.
  Zároveň nesmí být stavba dokončena před vydáním Rozhodnutí. Přičemž ukončení příjmu žádostí je 30.12.2016. Lze tedy podat žádost pouze na rozestavěnou akci? Není možné podat žádost na akci, kterou uskutečníme dle úspěchu v hodnocení, protože na pokrytí celé částky nemáme prostředky (jinak bychom nepotřebovali dotaci)?
  Děkuji

  • Dobrý den,

   výše uvedená výzva je na rok 2017. Můžete žádat na nezapočaté akce, k žádosti je nutné doložit stavební povolení. Pokud vám bude dotace přiznána, je nutné započít práce v tom roce, na který vám dotace byla přiznána a dokončit akci dle termínu stanovených v Rozhodnutí, pokud termín nestíháte, je nutné o tom ihned informovat poskytovatele dotace a domluvit se na prodloužení termínu.

   S pozdravem, LT


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>