Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Podpora překladu české literatury

shutterstock_127820870.jpg
Share Button

Dotace na podporu vydávání překladů původní české literatury (poezie, próza, drama, eseje, komiksy a dětská literatura) v zahraničí mohou získat zahraniční nakladatelství.

Příjem žádostí:

  • Uzávěrky pro podání žádostí: 15. listopadu 2017 a 15. dubna 2018.

Příjemci podpory:

  • O podporu žádá nakladatel (pokud jde o knihu), respektive vydavatel, literární agent, nebo překladatel (pokud jde o ukázku a tematické číslo časopisu).

Typy podporovaných projektů:

  • Celé knihy (nebo tematického čísla časopisu, kde je původní české literatuře věnováno minimálně 50 % celkového rozsahu).
  • Ukázky v rozsahu 10–25 normostran textu.
  • Podporována je přednostně současná literatura.

Forma a výše podpory:

  • V rámci žádosti o podporu vydání překladu celé knihy lze žádat o podporu překladu (do 50 % celkových nákladů na vydání publikace), nákladů na návrh obálky, grafické zpracování, sazbu, tisk (do 50 % celkových nákladů na vydání publikace), nákladů na autorská práva (do 15 % celkových nákladů na vydání publikace) a nákladů na propagaci (do 25 % celkových nákladů na vydání publikace); celková výše podpory nesmí přesáhnout 70 % celkových nákladů na vydání publikace.

Specifika a omezení:

  • Není stanoveno žádné omezení ohledně cílového jazyku.
  • Při posuzování žádostí bude brán v úvahu zájem nakladatelství o českou literaturu a zkušenosti a kvalita překladatele.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>