Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Podpora terénní práce

shutterstock_154757501.jpg
Share Button

Dotace na výdaje spojené se zajištěním a realizací terénní práce v sociálně vyloučených romských lokalitách a lokalitách nebo komunitách, kterým sociální vyloučení hrozí, mohou získat obce. Žádost o dotaci se podává pouze na rok 2018.

Příjem žádostí:

  • Do 30. září 2017.

Příjemci podpory:

Typy podporovaných projektů:

  • Zabezpečení pracovního místa a činnosti terénního pracovníka nebo terénního sociálního pracovníka, kterého zaměstnává obec nebo příspěvková organizace obce, zřízená pro tyto účely.

Forma a výše podpory:

  • Výše dotace na jednoho terénního pracovníka činí maximálně 300 000 Kč.
  • Tuto částku může obec obdržet při zaměstnání jednoho terénního pracovníka na plný pracovní úvazek po celý kalendářní rok.

Specifika a omezení:

  • V případě, že obec realizuje terénní práci prostřednictvím příspěvkové organizace, je podmínkou, aby podpořené aktivity byly registrovány jako sociální služby dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, popřípadě aby k registraci vedly.
  • V případě, že obec realizuje terénní práci vlastními zaměstnanci, je podmínkou, aby tyto osoby byly součástí struktury obecního úřadu a tím také splňovaly veškeré podmínky pro danou odbornou způsobilost.
  • Prioritu mají zejména žadatelé, kteří vstupují do programu poprvé a projekty, které aktivně podporují spolupráci obce a terénního pracovníka s jinými institucemi a orgány veřejné správy s neziskovým sektorem a mají zpracovanou strategii řešení sociální inkluze vyloučených romských komunit/lokalit nebo komunitní plán.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>