Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Program na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje EPSILON

Share Button

Od 6. května 2014 bude probíhat první veřejná soutěž v rámci programu EPSILON. Dotace v rámci tohoto programu jsou určeny na podporu aktivit v oblasti aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje.

Cílem programu EPSILON je podpora projektů, jejichž výsledky mají vysoký potenciál pro rychlé uplatnění v nových produktech, výrobních postupech a službách.

Program je rozčleněn do 3 podprogramů:

  • Podprogram 1 – Znalostní ekonomika.
  • Podprogram 2 – Energetika a materiály.
  • Podprogram 3 – Životní prostředí.

Délka trvání programu je navržena na 11 let, a to od roku 2015 do roku 2025. Veřejná soutěž bude vyhlášena poprvé v roce 2014 se zahájením poskytování podpory v roce 2015. Následně budou veřejné soutěže vyhlašovány každoročně v letech 2015 až 2018 se zahajováním poskytování podpory v letech 2016 až 2019.

Celkové výdaje na program mají činit 16 150 mil. Kč, z toho výdaje státního rozpočtu budou 9 690 mil. Kč. Nejvyšší povolená míra podpory je celkově za program 60 %. Pro každou veřejnou soutěž bude stanovena individuálně nejvyšší povolená míra podpory na jeden projekt v průměru za všechny příjemce dohromady. Očekává se průměrná výše podpory na jeden projekt 10 mil. Kč.

O dotaci mohou žádat malé a střední podniky, velké podniky a podnikající profesní organizace.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452

Podívejte se také na výzvu k tomuto článku, Výzva z programu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje EPSILON,  které poskytují základní informace pro podání žádosti o dotaci.

Zdroj: http://www.tacr.cz/index.php/cz/programy/program-epsilon.html


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>