Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Program podpory ekologické výchovy a osvěty v Pardubicích

shutterstock_155816618.jpg
Share Button

Město Pardubice oznamuje vyhlášení programu – podávání žádostí o dotace z Programu podpory ekologické výchovy a osvěty  v roce 2018. Program je určen k podpoře aktivit dětí i dospělých s trvalým bydlištěm v Pardubicích v oblasti ekologické výchovy a osvěty. Preferovány jsou především akce a činnosti s výrazným eko-výchovným působením zvyšující ekologické povědomí dětí i veřejnosti, akce dlouhodobé s opakovaným dopadem, akce nesoutěžního charakteru.

Příjem žádostí:

  • Žádosti lze podat do 31. ledna 2018.

Příjemci podpory:

  • Fyzické a právnické osoby zabývající se EVVO (Ekologická výchova, vzdělávání a osvěta).

Typy podporovaných projektů:

  • Podpora aktivit dětí i dospělých v oblasti ekologické výchovy a osvěty, které jsou realizovány na území města Pardubic.
  • Preferovány jsou především akce a činnosti s výrazným ekovýchovným působením zvyšující ekologické povědomí dětí i veřejnosti, akce dlouhodobé s opakovaným dopadem, akce nesoutěžního charakteru.
  • Dotace lze využít výhradně na konkrétní akce ekologické výchovy a činnosti s nimi spojené jako např. na osvětové kampaně obyvatel, na nájmy za použití potřebných prostor na tuto činnost, na náklady spojené s odměnami lektorů ekologické výchovy, činnost občanských spolků, nadstandardní ekovýchovné aktivity škol a školských zařízení atp.
  • Dotaci lze také poskytnout na provoz spolků – sdružení, které svou činností dlouhodobě podporují osvětu v oblasti ochrany přírody a životního prostředí.

Forma a výše podpory:

  • Celkový objem peněžních prostředků vyčleněných v rozpočtu na podporu ekologické výchovy a osvěty: 384 100 Kč.
  • Na poskytnutí dotace není právní nárok.
  • Na stejnou akci není přípustný souběh peněz z městského rozpočtu, z fondů města – např. fond volného času, kulturní fond.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>