Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

První veřejná soutěž v programu Delta

Share Button

Technologická agentura ČR dne 9. 6. 2014 otevírá první veřejnou soutěž v programu DELTA. Jedná se o program na podporu spolupráce v aplikovaném výzkumu a experimentálním vývoji mezi podniky, výzkumnými organizacemi a významnými zahraničními technologickými a inovačními agenturami nebo obdobnými institucemi. Soutěž bude otevřena do 28. srpna 2014.

Cílem programu DELTA je zvýšit množství konkrétních výsledků aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje v oblastech, v nichž existuje shoda se zahraničním partnerem, které budou úspěšně zavedeny do praxe a posílí tak konkurenceschopnost České republiky, a to podporou bilaterální, případně multilaterální spolupráce špičkových českých a zahraničních účastníků.

Program podporuje prioritní oblasti:

  • Konkurenceschopná ekonomika založená na znalostech.
  • Udržitelnost energetiky a materiálových zdrojů.
  • Prostředí pro kvalitní život.
  • Bezpečná společnost.

Podporovány budou projekty zaměřené na konkrétní výstupy v aplikovaném výzkumu, tj. vedoucí k získání nových poznatků a dovedností pro vývoj nových nebo podstatně zdokonalených výrobků, postupů nebo služeb, a v experimentálním vývoji, tj. vedoucí k novému výrobku, postupu či službě. Programu se musí účastnit vždy minimálně jeden uchazeč ze země, v níž sídlí partnerská agentura a minimálně jeden uchazeč z ČR, který je podnikem. Seznam partnerských agentur bude vždy uveden v zadávací dokumentaci k aktuálně vyhlášené veřejné soutěži.

Maximální částka finanční podpory vynaložená na jeden projekt se pro účastníky z ČR omezuje na 25 mil. Kč.

Délka trvání programu se předpokládá na šest let, od roku 2014 do roku 2019. Veřejné soutěže budou vyhlašovány max. čtyřikrát ročně. Doba řešení projektů je stanovena nejdéle na 3 roky a nesmí přesáhnout dobu trvání projektu.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452

Zdroj: http://www.tacr.cz/index.php/cz/programy/program-delta.html


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>