Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Rychlé granty a překlenovací pomoc pro neziskové organizace

Share Button

Podpora neziskových organizací v podobě schválených grantů nemusí být vždy řešením pro uskutečnění daných projektů. Granty jsou často vyplácené po ukončení určité fáze projektu nebo dokonce na jeho konci a neziskové organizace se potýkají s problémem předfinancování svých činností. Druhým problémem je potřeba řešení aktuálně vzniklých problémů, v co nejkratší době.

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) pokračuje šestým rokem v realizaci Programu 3P, v rámci kterého poskytuje překlenovací finanční pomoc neziskovým a příspěvkovým organizacím, které čekají na přislíbené finanční prostředky z veřejných zdrojů na realizaci svých projektů. Překlenovací pomoc organizacím na předfinancování projektů je poskytována formou bezúročných návratných nadačních příspěvků. Organizace se podílí jen na úhradě nákladů NROS spojených s administrací návratného nadačního příspěvku do výše max. 5 % z poskytnutých finančních prostředků. Návratné příspěvky jsou poskytovány ve výši od 250 tisíc do 1 milionu korun na dobu od 4 do 12 měsíců. Žádat o ně mohou organizace působící v České republice, a to především v oblastech: občanská společnost a neziskový sektor, programy pro děti a mládež, sociální služby, vzdělávání, lidská práva a multikulturní společnost, ochrana životního prostředí a sociální podnikání. Tyto prostředky pomáhají organizacím překlenout období administrace grantů a tím je mohou uchránit od platební neschopnosti či nutnosti půjčovat si finanční prostředky od bankovních či dokonce nebankovních subjektů za nevýhodných podmínek.

Momentálně je vyhlášeno 1. výběrové kolo Programu 3P s uzávěrkou příjmu žádostí o návratný nadační příspěvek 26. ledna v 16:00 hodin.

Nadace Via zase podporuje projekty na řešení aktuálních problémů, které se netýkají pouze několika občanů, ale přímo či nepřímo všech obyvatel dané lokality. Rychlé granty představují jednoduše dostupné prostředky, za jejichž pomoci organizace mohou upozornit na aktuální problematickou situaci, pružně a důrazně zareagovat na veřejné dění a/nebo získat odborné podklady pro alternativní řešení problému. Rychlé granty jsou nejlépe uplatněny tam, kde je nezbytná okamžitá reakce a kde by měla nečinnost dlouhodobé dopady na místní komunitu. Podporované činnosti jsou např. plánování a organizace informačních kampaní k aktuálním kauzám, odborné posudky, poradenství, petiční akce, organizace místních referend, apod.

Vzhledem k tomu, že rychlé granty jsou určené pro rychlé a urgentní akce, mají uzávěrku každý první čtvrtek v měsíci. Maximální výše grantu je 30 tisíc korun a doba realizace je nejdéle 6 měsíců.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452Z

Zdroj


Vaše dotazy a komentáře

 1. Lenka napsal:

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda by šel Program 3P využít na uskutečnění výtvarných kurzů pro děti a rodiče v menší vesničce. Možná i na další vzdělávání – přednášky pro rodiče, kt. mají děti ve zdejší malotřídce. Děkuji za poskytnuré info
  Lenka

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   pokud bude žadatelem nezisková organizace, tak může v tomto programu žádat. Jedná se však pouze o překlenovací finanční pomoc (předfinancování projektu).
   Pokud byste měli zájem o dotaci jako takovou, doporučovala bych se podívat na granty MŠMT – Program státní podpory práce s dětmi a mládeží. Případě některé kraje podporují mimoškolní aktivity.

   S pozdravem, KČ

 2. Pavel Herajt napsal:

  Dobrý den,je možné žádat překlenovací návratný příspěvek, který by sloužil pro potřeby úhrady provozních, především personálních nákladů. Jsme o.s. (spolek), který je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb (domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem. Provozujeme tyto domovy v kapacitě 128 klientů v Jihomoravském kraji.
  Děkuji za odpověd

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   v Nadaci VIA můžete žádat o překlenovací příspěvek. Formuláře a další podmínky naleznete ZDE.
   Můžete žádat i o dotace/granty. Aktuálně je k dispozici např. Nadační fond J&T, Nadace Krása pomoci aj.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>