Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Sociální péče a zdravotnictví

Pro sociální a zdravotnická zařízení jsou určeny programy zaměřené na školení a profesní rozvoj zaměstnanců, vybavení a snižování energetické náročnosti a na zlepšení kvality služeb. V rámci sekce je představeno rozdělení  základních programů, které mohou poskytovatelé sociálních služeb a zdravotnická zařízení využít.

 • Integrovaný regionální operační program dotuje výstavbu zařízení pro zdravotnickou a sociální péči s cílem zajistit její lepší dostupnost a kvalitu služeb, podpora se týká výstavby a renovace budov, nákupu techniky a přístrojů.
 • Operační program Zaměstnanost podporuje programy celoživotního a odborného vzdělávání v oblasti zdravotní a sociální péče, podporuje inovaci vzdělávacích programů v jednotlivých zařízeních a usiluje o další zvyšování znalostí a dovedností v oboru.
 • Operační program Praha – pól růstu ČR -  jak již název napovídá,  umožňuje získat dotační podporu pro pražské organizace v oblasti medicíny, vědy a výzkumu, vzdělávání pracovníků a sociálního začleňování.

Vaše dotazy a komentáře

 1. ivana napsal:

  Dobry den jsem asistentka socialni pece delam si kurz na pecovatelku a po registraci bych chtela rozsirit na vetsi pocet klientu.Je mozna dotace a na co lze pouzit.Dekuji

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   nabízí se několik dotačních titulů, které podporují sociální služby. Záleží na tom, jaký je Váš konkrétní záměr, jaké jsou předpokládané náklady projektu a kdo by byl žadatelem. Na základě těchto informací se pak identifikuje vhodný dotační program.

   S pozdravem, KČ

 2. ivana napsal:

  Dobry den,jsem asistentka socialni pece a delam si kurz na pecovtelka.Moje sluzby jsou terenni.Chtela bych sve sluzby rozsirit.Je mozna nejaka dotace?nemyslim ted hned ale az po kurzu a registraci.Dekuji za odpoved a pripadnou pomoc.

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   ano, nabízí se několik dotačních titulů, které podporují sociální služby, terénní služby aj. Podporu můžete získat z operačních programů, krajských programů či menších grantů a nadací. Záleží na tom, kdo by byl žadatelem a v jaké výši by projekt byl.

   S pozdravem, KČ

 3. Monika napsal:

  Dobry den, kde se mohu obratit pro ziskani dotace na nakup lymfodrenazniho pristroje do masazniho studia. Nepujde o vytvoreni noveho pracovniho mista. Dekuji za odpoved. Monika

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   zřejmě by Vám mohly pomoci krajské podpory. Zkuste se proto podívat na webové stránky příslušného kraje, zda nějakými podobnými programy a fondy disponuje.

   S pozdravem, KČ

 4. Martina Komárková napsal:

  Dobrý den, prosím Vás, jsme nestátní zdravotnické zařízení , vlastníme jako spolupodílnici patrovou budovu z 80. let bez výtahu. Nyní se rozhodujeme o stavbě výtahové plošiny z přízemí do 2. NP. Je možné i na tuto stavební úpravu žádat o finanční dotaci? Děkuji za odpověď MK

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   bezbariérové přístupy podporují zejména kraje ze svých prostředků. Doporučila bych se zaměřit na tyto krajské podpory, ne však každý kraj těmito programy disponuje.

   S pozdravem, KČ

 5. J. Šimovič napsal:

  Dobrý den,
  je možné, případně kde, požádat o dotaci/grant na vývoj nové metody výroby zdravotnických pomůcek /implantátů? S díky za informaci

  J.Š.

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   pro Vás by byl zřejmě nejvhodnější OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Tento program mimo jiné podporuje i vývoj, výzkum, inovace. Výše dotace se odvíjí od velikosti podniku.
   První výzvy nového období se budou objevovat v březnu 2015.
   Pokud budete chtít žádat už na jaře, je zapotřebí začít na projektu pracovat.

   V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici.

   S pozdravem, KČ

 6. Jitka Krejčí napsal:

  Dobrý den,
  jsme nestátní zdravotnické zařízení zapsané v OR jako akciová společnost. Jsou pro nás možné nějaké dotace? Děkuji

  • Dobrý den, paní Krejčí,

   ano, nabízejí se dotační tituly i pro nestátní zdravotnické zařízení. Záleží na tom, na co byste chtěli dotaci použít – je možné čerpat dotaci na výzkum, vývoj, vzdělávání a školení pracovníků, na mzdy zaměstnanců, na zateplení budovy, na potřebné vybavení atd.

   Pokud máte zájem o bližší informace, dejte mi prosím vědět na můj mail. /katerina.cockova@cyrrusadvisory.cz/

   S pozdravem, KČ

 7. Radek Hušek napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jsou nějaké dotační programy pro pomoc při vytvoření kliniky pro léčení obezity a program pro senior hotel. Děkuji za Váš případný kontakt …..778 00 30 30

  • Dobrý den, pane Hušku,

   prostředky na vytvoření kliniky bychom mohli hledat mezi podporami MZ ČR či z Integrovaného regionálního operačního programu. Neinvestiční prostředky např. na tvorbu různých preventivních programů obezity atd. poskytují různé nadace zdraví, kraj nebo také MZ ČR.
   Co se týká senior hotelu, je možné čerpat prostředky opět z kraje na sociální služby, pokud splníte požadované podmínky.

   V případě dalších dotazů se můžete na mě obrátit. (katerina.cockova@cyrrusadvisory.cz)

   S pozdravem, KČ

 8. Dita Hrušecká napsal:

  Dobrý den,
  Je možné získat nějakou podporu či dotaci (na vybavení) při rozšiřování zubní ordinace? (z původní jedné ordinace na tři, nová pracovní místa pro doktory a sestřičky + recepční).

  Děkuji za odpověď

  • Dobrý den, paní Hrušecká,

   podpory na vybavení soukromé zubní ordinace budeme hledat jen stěží. Avšak můžete pouvažovat o různých mzdových příspěvcích na nové zaměstnance. Nabízejí se mzdové příspěvky z ÚP, různé programy stáží – Stáže pro mladé, Stáže ve firmách. Pokud by Vás tyto podpory zajímaly, můžete se na mě obrátit.

   S pozdravem, KČ

 9. vlkova napsal:

  dobrý den, jedná se o městský ústav sociálních služeb, příspěvková organizace, prosím o zaslání možných dotací. děkuji vlková

  • Dobrý den, paní Vlková,

   pro městský ústav sociálních služeb se nabízí vícero titulů, které by Vám mohly pomoci. Záleží na tom, co byste z dotace chtěli pořídit, zda se jedná o investiční či neinvestiční záměry atd.

   Např. z OP Životní prostředí by jste mohli budovu zateplit + případně vyměnit kotel, na nákup vybavení a zařízení se nabízí Integrovaný regionální operační program či různé krajské dotace. Také je možné podpořit vzdělávání zaměstnanců, získat různé mzdové příspěvky na své zaměstnance atd.

   Budu ráda, když mě budete kontaktovat a nastíníte mi Vaše záměry.

   S pozdravem,
   KČ (katerina.cockova@cyrrusadvisory.cz)

 10. Michal Vondráček napsal:

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jestli je možné získat nějakou dotaci na sanitní vůz pro soukromou firmu, která provozuje dopravní zdravotní službu. Děkuji za informaci Vondráček,jednatel České sanity,s.r.o.

  • Dobrý den, pane Vondráčku,

   nákup nového sanitního vozu by mohl podpořit nějaký krajský program. Většině nemocnicím jsou na podobné záměry poskytovány právě krajské či státní dotace přes MZ ČR. Jelikož nyní není otevřena žádná z výzev, nedokážu říci, zda podpory se budou vztahovat i na soukromé firmy a ne jenom na veřejné subjekty.

   V případě dalších dotazů se můžete na mě obrátit.

   S pozdravem,


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...