Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Státní fond kinematografie – Podpora distribuce filmů

NOV4b6b53_4D_kino
Share Button

Finanční podpora je určena pro jednotlivé filmy a jejich distribuci v kinech či obdobným způsobem (alternativní promítací sály jako např. kinokavárny, site specific promítání apod.) a dalšími způsoby (VOD/internet, DVD) na území České republiky.

Příjem žádostí:

  • Žádosti o dotaci lze podávat 31. července 2018.

Příjemci podpory:

  • Právnická a fyzická osoba.

Typy podporovaných projektů:

  • V rámci bodovacího kritéria „umělecká, dramaturgická a/nebo programová kvalita projektu“ budou nejlépe hodnoceny zejména projekty, které budou rozšiřovat standardní distribuční nabídku o originální a společensky hodnotná kinematografická díla.
  • V rámci bodovacího kritéria „distribuční a marketingová strategie“ budou nejlépe hodnoceny zejména projekty, které zvolí pro daný film vhodnou formu distribuce (kino, internet nebo site-specific, či jejich kombinaci) a budou originálně a cíleně pracovat s publikem..

Forma a výše podpory:

  • Celkový finanční objem činí 6 000 000 Kč.
  • Maximální výše podpory kinematografie pro zahraniční kinematografické dílo, které nesplňuje definici českého kinematografického díla (ve smyslu § 2 odst. 1 písm. f) zákona o audiovizi) je 150 000 Kč pro jeden projekt; tato maximální výše podpory je zvýšena v případě, že jde o animované kinematografické dílo určené pro dětské diváky, které bude doplněno českým dabingem na 250 000 Kč; tyto limity platí také pro distribuci pásem kinematografických děl, bez ohledu na to, jestli jde o česká či zahraniční kinematografická díla.

Specifika a omezení:

  • Film je nutné zpřístupnit prostřednictvím služby vimeo či obdobné služby určené pro sdílení videa.
  • Žádost o podporu kinematografie musí být Fondu doručena minimálně 90 dnů před plánovaným začátkem distribuce.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>