Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Středočeský Fond podpory malého a středního podnikání

shutterstock_151950830.jpg
Share Button

Dotace pro začínající podnikatele či  stávající za podmínky zvýšení počtu pracovních míst. Dotace lze využít na nákup vybavení dílen a provozoven a také na jejich stavební úpravy.

Příjem žádosti:

 • Žádosti budou přijímány do 1. 2. 2016 do 12:00 hodin.

Příjemce podpory:

 • Fyzické osoby podnikající.
 • Právnické osoby.

Typy podporovaných projektů:

 • Vybavení a stavební úpravy dílen a provozoven.
 • Dotaci je možné poskytnout na podporu pro začínající podnikatele a za účelem rozšíření pracovních míst.

Forma a výše podpory:

 • Minimální finanční příspěvek Středočeského kraje na jeden projekt je 10 000 Kč, maximální je 100 000 Kč.
 • Míra podpory činí až 95 % celkových způsobilých nákladů.

Specifika a omezení:

 • Projekt musí být realizován na území Středočeského kraje.
 • Jeden projekt lze podpořit pouze jednou dotací z finančních prostředků Středočeského kraje.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Vaše dotazy a komentáře

 1. Radek Novotný napsal:

  Dobrý den,

  V současné době zakládám firmu která se bude zabývat malou autodopravou, s přidruženou dřevovýrobou potřeb pro včelaře. Zajímalo by mne jestli je stále možné zažádat o podporu začínajícího podnikatele (s.r.o.)

  děkuji

  Radek Novotný

  • Dobrý den,

   v rámci Středočeského fondu podpory malého a středního podnikání je možné získat dotaci na vybavení a stavební úpravy dílen a provozoven. Omezení v rámci ekonomické činnosti zde není. Realizace musí probíhat na území Středočeského kraje. Začínající podnikatel je registrován jako podnikatel a poplatník daně z příjmů, a to buď v roce podání žádosti o dotaci, nebo v roce předchozím; tato registrace musí být provedena buď poprvé, nebo minimálně po 5 letech od ukončení předchozí registrace. Výzva se očekává na začátku nového roku.

   S pozdravem, LT

 2. Oskar napsal:

  Zdravím, je mi 16 let a chtěl bych postavit Hladové okno a zajímalo by mě zda je projekt jež by byl pro mě jako pro studenta ideální.

  • Dobrý den,

   pokud budete realizovat svůj projekt v rámci Středočeského kraje, je možné využít Středočeský Fond podpory malého a středního podnikání, kde je podpora začínajících podnikatelů a není zde omezení v rámci ekonomické činnosti. Výzvy bývají vyhlašovány na konci roku.

   S pozdravem, LT

 3. Zeman napsal:

  Dobrý den,
  je možné ještě v současné době dosáhnout na nějakou dotaci? Jsem začínající podnikatel s dokončeným vysokoškolským vzděláním a chtěl bych rekonstruovat stávající dílnu na truhlárnu a nakoupit několik strojů.
  Děkuji za odpověď

 4. Daniel Kramář napsal:

  Dobrý den,
  Chtěl bych si založit svoji autodílnu a opravovat auto jako jediný zaměstnanec. Mám nárok na dotaci buď na stavbu nebo vybavení dílny? Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   pokud jste začínajícím podnikatelem ve Středočeském kraji můžete tento dotační titul využít na stavební úpravy či nákup vybavení. Výzva bývá vyhlašována každoročně.

   S pozdravem, LT

 5. Petra Hrubanova napsal:

  Dobrý den, chtěla bych začít podnikat v cukrářském oboru. Měla bych taky šanci na nějaký příspěvek, například při zařizování výrobny? S pozdravem P.H.

  • Dobrý den,
   podpora začínajících podnikatelů je podporována z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, Technologie. Žádat o dotaci může podnikající fyzická a právnická osoba, která splňuje definici mikropodniku a její podnikatelská historie není k datu podání žádosti o podporu starší 3 let. Zde je podporováno pořízení nových strojů, technologických zařízení a vybavení. Výše dotace 100 tis. – 225 tis. Kč a max. míra podpory 45 % celkových způsobilých výdajů. Jeden žadatel může podat až 4 žádosti. Nová výzva se očekává v srpnu tohoto roku.

   S pozdravem, LT

 6. Eliska Beránková napsal:

  Dobrý den. Chtěla bych začít při studiu podnikat prodejem hraček přes eshop s jedním zaměstnancem. Je možné dosáhnout na dotaci k nákupu potřebné techniky (2x PC, 2x tiskárna, balící materiál)

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   pro začínající podnikatele se nabízí OPPIK – program Technologie. Tento program podporuje nákup strojního vybavení a zařízení (např. PC a tiskárny). Výše dotace je 45 %. Minimální hranice dotace je stanovena na 100 tis. Kč. Další výzva bude vyhlášena v srpnu, sběr žádostí bude možný od září 2016.
   Případně jsou začínající podnikatelé podporováni krajskými prostředky, např. v JMK je možné získat až 80 000 Kč.

   Také je možné čerpat mzdové příspěvky na nové zaměstnance z ÚP.

   S pozdravem, KČ

 7. Pert napsal:

  Dobrý den, měl bych dotaz ohledně podpory. Chtěl bych začít podnikat v truhlařině a potřeboval bych vybavení ruční nářadí případně stroje, doslechl jsem se že je možnost nějaké finanční podpory na toto vybavení. Co je potřeba splnit abych podporu dostal, jaká je její výše a jestli se vyplácí po doložení dokladu o koupi nebo ještě před protože nemám za co si stroje pořídit a půjčku si brát nechci. Díky P.K

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   začínající podnikatelé mohou žádat v programu Technologie v rámci OP PIK. Žadatel musí spadat do podporovaných ekonomických činnosti (řemeslná výroba to splňuje) a nesmí mít delší účetní historii jak 3 roky. Výše dotace pro malý podnik je 45 % způsobilých výdajů projektu. Jedna žádost může být v maximálním objemu 0,5 mil. Kč, přičemž žadatel může podat až 4 žádosti v rámci jedné výzvy.
   Dotace je pak vyplácena až zpětně, tj. po nákupu vybavení, vystavení faktur a zaplacení. Je zapotřebí zajistit prostředky na předfinancování.

   V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici.
   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>