Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Bydlení 2 jednotky

Pro bydlení je připraveno množství programů například na rekonstrukci a regeneraci včetně technické infrastruktury a obnovy staveb po živelních katastrofách. V rámci sekce je představeno rozdělení  základních programů, které mohou podniky využít.

 •  Programy podpory bydlení na rok 2014 pod MMR. Ministerstvo každoročně nabízí dotace na regeneraci bytových sídlišť, technickou infrastrukturu, podporované byty pro seniory a sociálně slabé rodiny, případně pomáhá v krizových situacích, kdy v důsledku povodní jsou domy zcela zničeny nebo je nezbytná investice do jejich oprav. 
 • Zelená úsporám, program se zaměřuje zejména na zateplování rodinných domů, výměnu oken a dveří, výstavbu tzv. „pasivních domů“ a výměnu starých neekologických kotlů za nové úsporné kotle na biomasu, plyn, tepelná čerpadla a instalaci solárních panelů.

Vaše dotazy a komentáře

 1. petr napsal:

  dobrý den

  jsme SVJ, naše bytovka má 4 byty. Kde můžeme žádat o dotaci na zateplení?

  Děkuji

 2. petr napsal:

  dobrý den

  je nějaký program či oblast podpory, kde by bylo možné žádat na rekonstrukci starého objektu (brownfield) na dům s pečovatelskou službou (dům pro seniory)?

  Děkuji

 3. Karel Hamberger napsal:

  Dobrý den,chtěli bychom na našem pozemku přestavět stávající sklady a vybudovat dva bezbariérové byty 1+kk ,a v patře dva byty 1+kk ,pro důchodce s plnou péčí —potřebujeme se zeptat jestli existujou dotace na tento podnikatelský záměr ,děkuji s pozdravem k.h.

 4. Marie Havlová napsal:

  Dobrý den,
  jsme SVJ (21 bytů). Rok výstavby 1931 – 1933
  Plánujeme rekonstrukci elektroinstalace v celém domě (chodba, pavlače) + zateplení fasády.
  Jaké dotace se na nás vztahují ?
  Velice děkuji za informace a doporučení.

 5. Michal Navrátil napsal:

  Dobrý den,

  je aktuálně otevřený nějaký dotační program na zateplení bytového domu mimo Prahu?
  Pokud ano, můžete mě odkázat na podrobnější informace.
  Díky.
  Michal Navrátil

  • Dobrý den,

   výzva na zateplení bytových domů mimo hl. m. Prahu se očekává v prosinci tohoto roku. Nejsou známi ještě přesné podmínky, ty vyjdou pravděpodobně až na podzim, zkuste se s dotazem na nás obrátit později.

   S pozdravem, LT

 6. Zdenka napsal:

  Jsme SVJ 8 patrový panelák s dvěma vchody. Potřebujeme nový výtah. Starý je z r.1971. Bude možnost nějaké dotace v r. 2016?

  Děkuji a zdravím.

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   bezbariérový přístup v bytových domech je podporován z národního programu MMR ČR – Bytové domy bez bariér. Podrobnější informace o tomto titulu získáte ZDE.

   S pozdravem, KČ

 7. Simona napsal:

  Dobrý den,
  jsme SVJ s 6 byty a potřebovali bychom vyměnit starý neekologický kotel na pevná paliva. Bude vyhlášen nějaký projekt pro tento účel jako je pro Prahu Zelená úsporám i mimo Prahu ? Jsme v okrese Praha západ, ale spadáme už pod Středočeský kraj. Děkuji

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   energetické úspory mimo území hl. m. Prahy budou spadat pod Integrovaný regionální operační program. Výzva na Snížení energetické náročnosti v sektoru bydlení bude vyhlášena ke konci roku 2015. Více info ZDE.

   S pozdravem, KČ

 8. Richard napsal:

  Jsme SVJ s celkem 5 byty, chtěli bychom zateplit dům, jaké dotace se na nás vztahují? Zelená úsporám je jen pro byt. domy v Praze…
  Děkuji
  S pozdravem
  Richard Sikora

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, pane Sikoro,

   ostatní bytové domy budou nyní podporovány z Integrovaného regionálního operačního programu. Sběr žádostí by měl být možný od konce roku 2015.
   V první výzvě se očekává výše podpory 20 – 30 % z celkových způsobilých nákladů, poté by měly být použity pouze finanční nástroje, tj. úvěry.

   S pozdravem, KČ

 9. Jindřiška Bořilová napsal:

  Dobrý den, přistěhovala jsem se do Kašperských Hor do bytu. Nedaleko od bytu vede městské potrubí na štěpky, ptala jsem se na možnost připojení, ale bylo mi řečeno, že cena za připojení se pohybuje okolo 155.000,- Kč + bych si musela pořídit na vlastní náklady rozvod po bytě. V bytovce jsou 4 byty, každý si topí v současnosti kotlem nejen na dřevo, ale i na uhlí – jistě si dovedete představit, jak to v zimě vypadá. Protože jsem již v důchodu (8.000,- Kč měsíčně na veškeré náklady), částka požadovaná městem je moc veliká. Proto bych chtěla informace o možnosti dotace – jestli bych měla na nějaké jako fyzická osoba nárok. Vím o dalších, kteří by měli zájem o připojení, ale právě cena je pro ně moc vysoká. Děkuji za informace Bořilová

  • Dobrý den, paní Bořilová,

   bohužel na Váš záměr – vybudování přípojky a rozvodů ve vlastním bytě není možné získat podporu ve formě dotace.

   S pozdravem, AK

 10. Václav Protiva napsal:

  Výstavba rodinného domu s velmi nízkou energetickou se dvěma byty uprostřed obce na stávajícím zbořeništi náročností (tepelné čerpadlo, solární kolektor..)
  předpokládaný náklad do 4 mil Kč.
  Realizace: 2015-16

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, pane Protivo,

   projekty nízkoenergetických rodinných domů podporuje program Zelená úsporám. Pro RD byl program otevřen v roce 2014, nyní je pozastaven. Podrobnější informace a změny můžete sledovat ZDE.
   Potom také Státní fond rozvoje bydlení podporuje tyto aktivity, podpory jsou však zaměřeny spíše na nájemní a panelové domy. O programech se více dozvíte na tomto odkaze.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...