Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Dopravní stavby a zařízení

Pro oblast dopravy je vymezen speciální dotační program, který se zabývá komplexním zlepšením stavu dopravních sítí a infrastruktur v ČR. Dotace jsou dostupné také pro veřejné dopravce, kteří chtějí modernizovat vozový park a pořizovat nové, k životnímu prostředí šetrné dopravní prostředky. Níže uvádíme přehled základních programů.

 • Integrovaný regionální operační program se zaměřuje např. na výstavbu, rekonstrukci, modernizaci silnic a budování obchvatů sídel na vybrané regionální silniční síti navazující na síť transevropskou dopravní síť. Výstavbu a rekonstrukci stezek pro bezmotorovou dopravu, infrastrukturu pro potřeby veřejné dopravy – dopravní terminály, zastávky,  informační systémy, pořízení nízkoemisních s bezemisních vozidel veřejné dopravy a nákup vozidel pro osoby se sníženou možností pohybu a orientace, apod.
 • Operační program Doprava zahrnuje modernizaci, obnovu a výstavbu železničních tratí a železničních prostředků. Rekonstrukce a modernizace železničních uzlů a zabezpečovacích zařízení. Modernizace a výstavba vodních cest, napojení terminálů na dopravní infrastrukturu – železniční, silniční vodní a leteckou. Výstavba a modernizace infrastruktury systému městské a příměstské dopravy – metro, tramvaje, trolejbusy.

Vaše dotazy a komentáře

 1. vladimir michalek napsal:

  NAKUP NOVEHO NOSIČE KONTEJNERU , NAKLADNÍ VOZIDLO

  • Dobrý den, pane Michálku,

   dotace se bohužel neposkytují na nákup nového vozidla nebo nosiče. IROP nebo OP Doprava podporují pouze nákup ekologických nízkoemisních vozidel pro městskou hromadnou dopravu.
   Podnikatelé mohou využít OP Podnikání a inovace, kde je možné získat dotaci na rekonstrukci či stavební úpravy budov, na nákup strojů, na inovaci či výzkum a vývoj aj. Také je možné požádat o příspěvek na úhradu mzdových nákladů nových zaměstnanců.

   V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici.

   S pozdravem, RB


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...