Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Dotace na sociální integraci a sociální služby

Share Button

Dotace na sociální služby, vzdělávání, zvyšování kvalifikace, preventivní programy, zvýšení kvality managementu a řízení poskytovatelů, ale i dotace na nová pracovní místa – to vše obsahuje oblast podpory 3.1 Podpora sociální integrace a sociálních služeb administrovaná Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Cílovou skupinou jsou osoby znevýhodněné na trhu práce – osoby se zdravotním a duševním znevýhodněním, mládež a mladí dospělí, imigranti a příslušníci etnických menšin, lidé opouštějící ústavní výchovu či výkon trestu, ale i lidé ohrožení předlužeností. Jako samostatná cílová skupina jsou uvedeny organizace a zaměstnavatelé, které s touto klientelou pracují a chtějí investovat do svého rozvoje, zkvalitnění služeb a vzdělání svých pracovníků.

Dotace je poskytována na čtyři základní oblasti

 • Dotace na podporu vzdělávání zadavatelů, poskytovatelů, uživatelů a dalších subjektů v oblasti sociálního začleňování
 • Dotace na Podporu sociálních služeb a dalších nástrojů ve prospěch sociálního začleňování cílových skupin

V rámci projektů realizovaných z prostředků této oblasti podpory mohou být realizovány například programy získávání základních sociálně profesních a společenských dovedností, programy motivace, pracovní a sociální rehabilitace nebo programy finanční gramotnosti a prevence pro osoby ohrožené předlužeností (včetně             poradenství).

Podporovány jsou i inovativní nástroje zaměřené například na vzdělávání zaměstnavatelů, poskytovatelů služeb nebo cílových skupin při vstupu do podnikatelského prostředí nebo na podporu tvorby, realizace podnikatelských záměrů        za podmínek integrace cílových skupin do trhu práce a oblast sociální ekonomiky u OSVČ, nových podnikatelských aktivit a při zajištění veřejných služeb.

 • Dotace na podporu procesů poskytování sociálních služeb, včetně podpory partnerství na   místní a regionální úrovni
 • Dotace na systémovou podporu sociálních služeb a subjektů působících v sociální oblasti a podpora nástrojů umožňujících aplikaci zákona o sociálních službách a dalších právních norem

U jednotlivých výzev mohou být oprávněnými žadateli orgány státní správy, organizační složky státu a příspěvkové organizace státu, kraje, obce, svazky obcí, organizace zřízené kraji a obcemi; neziskové organizace, poskytovatelé sociálních služeb dle zákona č.108/2006 Sb., o sociálních službách, zaměstnavatelé dle zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, vzdělávací instituce

Délka projektu

Obvyklá maximální délka realizace projektů je 24 a 36 měsíců.

Výše Dotace

Maximální částky se liší podle zaměření jednotlivých výzev mezi 5 až 10 mil. Kč.

U projektů je hrazeno 100% oprávněných nákladů.

Zdroj: www.strukturalni-fondy.cz


Vaše dotazy a komentáře

 1. Kristýna Bidšovská napsal:

  Dobrý den,
  pracuji s postiženými klienty a mám ráda koně, rozhodla jsem se proto že bych to chtěla skloubit do jednoho. Je možnost získání dotace i když nejsem fyzioterapeut nebo ergoterapeut?
  Děkuji za odpověď budu se těšit.
  S pozdravem Bidšovská Kristýna

  • Jakub Heidlberk napsal:

   Dobrý den paní Bidšovská,

   ohledně problematiky sociálního podnikání se můžete dozvědět více na následujících stránkách. Čistě teoreticky by šlo uvažovat o zisku dotace, resp. podání žádosti, ale vždy záleží na konkrétním podnikatelským plánu a znění výzvy. V současné době není žádná podobná výzva otevřena, tedy Vám nemohu řádně odpovědět. Bude-li Váš zájem trvat, zkuste se ozvat za pár měsíců, kdy je možné, že budeme vědět více informací.

   S pozdravem, J.H.

 2. Kaněrová Kateřina napsal:

  Dobrý den, 
  právě jsme zakoupili statek a chtěla bych tam provozovat hipioterapii. Je možnost získání dotace ikdyž nejsem fyzioterapeut nebo ergoterapeut? V plánu máme i agroturistiku . Vybudováná ubytování pro maminky s postiženými dětmi. Odpočinek na venkově. 
  Děkuji

  • Jakub Heidlberk napsal:

   Dobrý den paní Kaněrová,

   děkujeme za zájem. Dle toho co uvádíte, soudím, že pravděpodobně nejideálnějším řešením bude, vyčkat na následující programovací období a informace k nastavení Programu rozvoje venkova v gesci Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF).
   Předpokládáme, že Váš záměr by měl být nejlépe podpořitelný právě zde. Informace k uvedenému programu očekáváme nejdříve v roce 2014, proto doporučuji sledovat naše aktuality na webových stránkách. V rámci aktuálního období 2007-2013 by bylo možné čerpat z opatření na podporu cestovního ruchu, kde však již nebude otevřena vhodná výzva k předkládání žádostí o dotace.

   S pozdravem, CA.

 3. Michal Ziegenfuss napsal:

  Dobrý den,
  hodlám zakoupit nemovitost ve středočeském kraji v obci do 500 obyvatel.
  Zajímalo by mně, jaká je pravděpodobnost získání dotace na přestavbu na dům pro seniory / samostatné garsonky s částečnou pečovatelskou službou / cca.10 garsonek.

  Jaká je možná výše dotace. Děkuji

 4. Michaela napsal:

  Dobrý den, jsme farmáři. Kromě jiného se zabýváme pěstováním ovoce a zeleniny. Chtěli bychom přidat hodnotu našim výpěstkům a ovoce zpracovávat. Loni jsme k tomuto účelu zakoupili nemovitost, která byla postavena jako zpracovatelský podnik, ale vyžaduje částečnou rekonstrukci – úpravy,ke kterým není třeba projekt. Dále je nutné nakoupit technické vybavení provozovny. Máme v úmyslu zaměstnat 1-2 lidi a to důchodce nebo člověka s mírným zdravotním handicapem. Uvažovali jsme, zda bychom nemohli využít dotací z programu MPSV – Investiční podpora sociální ekonomiky. Projekt by byl max. ve výši 500 tis. Kč. Zajímal by mne Váš názor na možnost čerpání této dotace a případně, zda je možné si u Vás nechat zpracovat projekt na tuto dotaci a jaký by byl Váš honorář.
  Mnohokrát děkuji za odpověď. Michaela

 5. Borunská napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, za jakých podmínek má OSVČ nárok získat dotaci z úp v oboru instalatér-topenář, pokud zaměstná osobu z úp v Opavě?Zda jej může zaměst. pouze jako zaměstnance, či i na žl, na jakou dobu a další požadavky pro získání datace a v jaké výši. Mockrát děkuji za odpověď Borunská

  • admin2 napsal:

   Dobrý den paní Borunská,

   bohužel v této oblasti Vám nemůžeme být nápomocni. Doporučila bych Vám přímo se obrátit na uvedený ÚP a případně se dotazovat na oblast tzv. aktivní politiky zaměstnanosti, právě součástí státní politiky zaměstnanosti je podpora zřizování nových pracovních míst poskytováním příspěvků zaměstnavatelům při zaměstnávání uchazečů o zaměstnání, i uchazečům samotným. Pokud budete uvažovat o jiné formě dotace např. z ESF určitě se na nás neváhejte obrátit. Děkuji za pochopení.

   S pozdravem Kateřina Strzelcová

 6. Jana Baziláková napsal:

  Ráda bych se zeptala, zda bych si mohla zažádat o dotaci na výstavbu domu pro seniory s pečovatelskou službou. Jednalo by se o 16 garsonier se socálním a bezbarierovým vybavením v přízemní budově, měla bych do 9 zaměstnanců na plný a zkrácený úvazek. byla by možná dotace i na pozemek, který jsem nedávno koupila. Myslím, že bych mohla zažádat o dotaci pracovní úřad v Chebu, že vytvářím nová pracovní místa. Pozemek se nachází v obci Třebeň u Františkových Lázní. Děkuji předem za vaši odpověď.

  S pozdravem Baziláková Jana

  • admin napsal:

   Vážená paní Baziláková, tím, že plánujete projekt realizovat v obci pod 500 obyvatel, můžete využít Program rozvoje venkova, který umožňuje získat až 90% dotaci. Výzva k předkládání projektů je plánována v říjnu 2011, rozhodnutí o dotaci bude známo v únoru 2012. Poté musíte projekt předfinancovat a následné Vám bude 90% zpětně proplaceno. Veškeré informace o programu naleznete zde: http://www.szif.cz/irj/portal/anonymous/eafrd/osa3/2/21/212

 7. Peroutková Veronika napsal:

  Dobrý den. Můj životní sen je práce s konmi v oblasti hipoterapie. Ale rekonstrukce statku byť jen základní vyjde na několik desítek tisíc. Je možnost dotace v podnikatelském projektu ranče pro koně a děti s postižením jimž koně zásadně pomáhají? děkuji

  • admin napsal:

   Dobrý večer,

   na Váš hezký záměr a potřebnou rekonstrukci statku lze získat 60% dotaci z Programu rozvoje venkova. Stručný leták o možnostech programu Vám zašleme v emailu. Obecně je však dotační proces v PRV relativně administrativně náročný a doporučujeme se do projektu pouštět spíše při vyšších finančních objemech. V jakém místě prosím působíte? Máme klienta s podobným záměrem a již fungujícím občanským sdružením zabývajícím se hipoterapií, tak by bylo možná zajímavé spolupracovat.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>