Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Dotace na zaměstnance v Jihočeském kraji

Share Button

Jihočeský kraj se v rámci dotací z ÚP zaměřuje zejména na absolventy, osoby ve vyšším věku a obyvatelé odlehlých vesnických oblastí. Každý, kdo je vedený v evidenci ÚP déle než 5 měsíců, může zažádat o dotaci na tzv. společensky účelné pracovní místo.

Odborné praxe pro mladé do 30 let v Jihočeském kraji

Odborné praxe pro mladé nabízí dotované pracovní místo pro absolventy jakéhokoli stupně vzdělání. Podmínkou účasti je věk do 30 let, evidence na ÚP delší než 4 měsíce a pracovní zkušenosti nepřekračující 2 roky. Firmy mohou získat dotaci na nově vytvořené pracovní místo pro absolventa, ale také pokryjí náklady na ušlou mzdu mentora, který zaměstnance zaučuje. Standardně ÚP poskytuje podporu na 6 měsíců a v individuálních případech ji může prodloužit až na 1 rok.

Dobrá práce v Jihočeském kraji II

Dobrá práce v Jihočeském kraji II navazuje na stejnojmenný projekt jihočeského ÚP, který probíhal v letech 2008 – 2011. Projekt je určen výhradně osobám ve věku nad 45 let a v evidenci ÚP v minimální délce 5 měsíců. Účastníci budou proškoleni v softskills dovednostech, naučí se základní ovládání PC a mohou využít programu rekvalifikací. Pracovní místa mohou být podpořena standardními mzdovými příspěvky z ÚP.

Se sousedy k vzdělávání I

Pro nezaměstnané v odlehlých venkovských oblastech ÚP v Jihočeském kraji připravil speciální program Se sousedy k vzdělávání I. Do projektu se mohou zapojit všichni nezaměstnaní v evidenci ÚP, kteří bydlí v oblastech s obtížnou dopravní dostupností. Absolventi kurzu budou proškoleni v softskills a IT dovednostech. Budou mít k dispozici individuální poradenství a rekvalifikační kurzy. Výstupem z aktivity je dotace na nově vytvořené pracovní místo, včetně OSVČ.

Moje příležitost v Jihočeském kraji

Program se zaměřuje na podporu zejména absolventů, kteří mají nedostatečnou praxi, která jim brání získat stabilní zaměstnání. Projektu se mohou účastnit všichni nezaměstnaní v evidenci ÚP, kteří nepřekročili věk nad 30 let. Moje příležitost v Jihočeském kraji nabízí vzdělávací a poradenský modul včetně dotační podpory nových pracovních míst či společensky účelných pracovních míst.

Do dubna roku 2014 lze podávat žádosti na krajský Úřad práce v jihočeském kraji žádost o dotaci na odborné vzdělávání zaměstnanců. Bližší informace naleznete v článku (odkaz).

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Stanislava Hrabcová, @: stanislava.hrabcova@cyrrusadvisory.cz.

Zdroj: http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/jhc/evropsky_socialni_fond__esf_/op_lzz/regionalni_individualni_projekty__rip_


Vaše dotazy a komentáře

 1. zdenka Platzerova napsal:

  dobry den…chtela bych se poptat ..mam v kadernictvi slecnu 20tiletou po skole bez praxe rok_.Vedena na UP rok a ted bych ji chtela zamestnat na dohodu.Prvne musi ziskat praxi Ja sama jsem jeji ucitel jak strihat a vedu ji k dalsim krokum.Chci se poptat jestli mame narok take na podporu od UP nebo jak to vlastne je prosim vas?dekuji za odp.Platzerova

  • Dobrý den,

   úřady práce poskytují tzv. Příspěvek na společensky účelné pracovní místo, které zaměstnavatel vyhradil pro konkrétního uchazeče. Úřad vždy přihlíží k situaci na trhu práce v daném místě a k požadavkům na kvalifikaci a praxi u takto zřízeného místa. Podmínka vedení uchazeče na úřadu práce splněna je, jen je třeba jej zaměstnat na hlavní pracovní poměr, nikoliv pouze na Dohodu. Přesnější informace Vám však poskytne místně příslušný úřad práce. Jak jsem zmiňovala, rozhodnutí o udělení příspěvku záleží na každém specifickém případu. Přeji Vám hodně štěstí.

   S pozdravem, RB


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>