Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Dotace na zaměstnance v Karlovarském kraji

Share Button

Karlovarský kraj snižuje nezaměstnanost zejména podporou dlouhodobě nezaměstnaných osob, rodičů ohrožených nezaměstnaností a mladých absolventů. Podnikatelé mohou díky speciálním projektům získat odborně rekvalifikované nové zaměstnance, na něž ve většině případů obdrží mzdové příspěvky. Aktuálně lze také využít program Vzdělávejte se pro růst v Karlovarském kraji II, prostřednictvím nějž získáte 100 % hrazení nákladů na profesní vzdělávání zaměstnanců a náhradu za jejich ušlou mzdu v průběhu školení.

Odborné praxe pro mladé do 30 let v Karlovarském kraji

Odborné praxe jsou součásti celorepublikové politiky zvyšování zaměstnanosti mladých absolventů středních a vysokých škol. Programu se mohou účastnit absolventi v evidenci Úřadu práce déle než 4 měsíce, kteří jsou maximálně 2 roky po ukončení školní docházky. Zaměstnavatel získá mzdový příspěvek jak na nového zaměstnance po dobu min. 6 měsíců, tak příspěvek na mentora, který mladého pracovníka zaškoluje. Díky mzdovým příspěvkům může firma dosáhnout až na úplné pokrytí mzdových nákladů na nového zaměstnance. Upřednostňováni jsou z hlediska ÚP pracovní smlouvy na dobu neurčitou.

Příležitost pro rodiče v Karlovarském kraji

Program se týká výlučně rodičů, kteří se vracejí na trh práce po péči o dítě ve věku do 15 let. Pro účastníky je připraven komplexní program zahrnující motivační aktivity, poradenskou činnost, pracovní diagnostiku, základy finanční gramotnosti, poradenství vizážisty. Zájemci budou moci využít i bezplatných rekvalifikací a mzdových příspěvků pro zaměstnavatele v režimu SÚPM.

Nový začátek v Karlovarském kraji

Pro všechny osoby obtížně umístitelné na trh práce Karlovarský kraj připravil program „Nový začátek v Karlovarském kraji“, který potrvá až do května 2015. Vzdělání, pracovní diagnostika i motivační kurzy zakončí profesní rekvalifikace, která bude odpovídat potřebám místního trhu. Zaměstnavatel následně může přijmout nového pracovníka s dotací na mzdu v rámci společensky účelného pracovního místa či veřejně prospěšných prací.

Šance pro mladé v Karlovarském kraji

Projekt „Šance pro mladé v Karlovarském kraji“ má obdobnou cílovou skupinu jako „Odborné praxe“. Účastnit se ho mohou absolventi v evidenci Úřadu práce déle než 5 měsíce, kteří jsou maximálně 2 roky po ukončení školní docházky a ve věku max. do 30 let s ukončeným min. středoškolským vzděláním. Mladí nezaměstnaní projdou motivačním a PC kurzem, po jehož skončení budou umístěni na dotovaná pracovní místa.

Podnikatelé mohou využít také standardních mzdových příspěvků pro nezaměstnané osoby déle než 5 měsíců v evidenci ÚP.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Stanislava Hrabcová, @: stanislava.hrabcova@cyrrusadvisory.cz.

Zdroj: http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/evropsky_socialni_fond


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>