Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Dotace na zaměstnance v kraji Vysočina

Share Button

Kraj Vysočina díky Aktivní politice zaměstnanosti poskytuje mzdové příspěvky na osoby, které jsou ohrožené na trhu práce. Konkrétně vytvořil 6 speciálních programů na podporu mladých absolventů, nezaměstnaných, osob ve věku 50+ a rodičů pečujících o dítě. Dotaci na mzdu mohou zaměstnavatelé ale také získat prostřednictvím standardního příspěvku SÚPM. Přesto však doporučujeme využít speciální programy popsané níže, v nichž se v řadě případu lze dostat na plné pokrytí mzdových nákladů po dobu nejméně 6 měsíců.

Odborné praxe pro mladé do 30 let

Odborné praxe pro mladé do 30 let jsou v kraji Vysočina řešeny formou vytváření SÚPM. Programu se mohou účastnit absolventi vedeni v evidenci ÚP déle než 4 měsíce, kteří nemají delší pracovní zkušenost než 2 roky. Zaměstnavatel získá mzdový příspěvek jak na nového zaměstnance po dobu min. 6 měsíců, tak příspěvek na mentora, který mladého pracovníka bez zkušeností zaučí na pracovišti. Výjimečně může být do programu zapojena osoba, která je v evidenci ÚP kratší dobu než 4 měsíce.

První zaměstnání

Nezaměstnaní ve věku do 25 let se středoškolským vzděláním a ve věku do 30 let s vysokoškolským vzděláním se mohou prostřednictvím kontaktních pracovišť ÚP ČR v Kraji Vysočina zapojit do projektu „První zaměstnání“. ÚP klientům bez praxe nebo s minimální praxí nabídne individuální poradenství, pracovní diagnostiku. Zejména však poskytne mzdové příspěvky zaměstnavateli, který jmenovaného uchazeče o práci přijme. Podporu získá buď v režimu SÚPM nebo NVPM.

Prevence – změna včas

Až do května 2015 mohou uchazeči o zaměstnání v evidenci ÚP kratší dobu než 12 měsíců vstoupit do projektu „Prevence – změna včas“. Aktivizační kurz, vzdělávání či rekvalifikace vyústí ve finanční podporu nově vytvořených míst. Zaměstnavatel tudíž může dosáhnout až na plné pokrytí mzdových nákladů na nového zaměstnance.

Třetí kariéra

Uchazeči o zaměstnání starší než 50 let mohou využít rekvalifikačních kurzů, vzdělávání, individuálního poradenství a přímé podpory od Úřadu práce, který zaměstnavatelům nabízí mzdové příspěvky po dobu min. 6 měsíců. Projekt financovaný z ESF ČR se vztahuje pouze na nezaměstnané osoby vedené v evidenci ÚP v Kraji Vysočina.

Cesta přes bariéry

Dlouhodobě nezaměstnané v evidenci ÚP déle než 12 měsíců může účast v projektu „Cesta přes bariéry“ přenést přes tíživou nezaměstnanost. V průběhu projektu podstoupí řadu aktivit jako sestavení individuálního studijního plánu, bilanční diagnostika, kurz měkkých dovedností, individuální poradenství a profesní rekvalifikace. Výstupem z projektu je vytvoření nových pracovních míst pro absolventy projektu, které budou finančně kompenzovány místním ÚP až do plné výše mzdových nákladů.

Jde to i s dětmi

Až do srpna roku 2015 potrvá projekt „Jde to i s dětmi“, který podporuje rodiče pečující o dítě do věku 15 let a aktivně se uchází o zaměstnání. Pro zájemce je připraven motivační kurz a rekvalifikace, které napomohou získat konkurenceschopnost na trhu práce. ÚP poskytne zaměstnavatelům těchto osob přímou finanční podporu v podobě mzdových příspěvků.

Úřad práce ČR v Kraji Vysočina zaštiťuje také dotaci na vzdělávání, konkrétně program „Vzdělávejte se pro růst v Kraji Vysočina II“, jehož čerpání je aktuálně pozastaveno.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Stanislava Hrabcová, @: stanislava.hrabcova@cyrrusadvisory.cz.

Zdroj: http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/vys/evropsky_socialni_fond


Vaše dotazy a komentáře

 1. Terezie napsal:

  Dobrý den,
  chci se zeptat, zda by na mne mohl případný zaměstnavatel čerpat dotaci.
  Je mi 27 let, jsem cca 8 měsíců na ÚP, mám 4 leté dítě a absolovovala jsem 2 rekvalifikační kurzy (oba účetní). Prý by na mě mohl případný zaměstnavatel čerpat dotaci 9000Kč/měsíc po dobu šesti měsíců, je to pravda?

  Děkuji za Vaši odpověď

  Terezie

  • Jakub Heidlberk napsal:

   Dobrý den,

   dle toho, co uvádíte zde skutečně tato možnost je a domnívám se, že příspěvek by mohl dosahovat až i částky 10.000Kč/měsíc po dobu 6 měsíců. Ideálně se obraťte ne ÚP, kde jste vedena v evidenci a pobavte se o této možnosti s Vaší referentkou, ta Vám řekne podmínky daného ÚP.

   S pozdravem, J.H.

 2. Jana Kamarádová napsal:

  Dobrý den, jsem matkou 4 malých dětí, z nichž jedno je postižené (integrováno do běžné ZŠ s asistentem, odpoledně o něj pečuji sama). Chci se zeptat, zda by se na mě vztahovaly nějaké výhody, abych byla schopna sehnat práci na částečný úvazek, a to v místě bydliště? Děkuji za odpověď. S pozdravem Jana Kamarádová

  • Jakub Heidlberk napsal:

   Dobrý den paní Kamarádová,

   děkuji za Vaši důvěru. Skutečně se domnívám, že máte nárok na podporu, nicméně Váš případ je poměrně specifický a nerad bych spekuloval. Proto Vás poprosím, abyste se s dotazem obrátila na ÚP, kde jste vedena v evidenci a pevně věřím, že Vám poskytnout nejrelevantnější informace k požadované problematice.

   S přáním úspěchu, J.H.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>