Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Dotace na zaměstnance v Moravskoslezském kraji

Share Button

Moravskoslezský kraj se dlouhodobě drží na nejvyšších stupních nezaměstnanosti v České republice. Úřad práce ČR v Moravskoslezském kraji akcentuje také nejvyšší počet nezaměstnaných osob se zdravotním handicapem, a proto se ve 2 projektech zaměřuje na podporu pracovního začlenění handicapovaných.

Odborné praxe pro mladé do 30 let v Moravskoslezském kraji

Odborné praxe pro mladé do 30 let jsou součásti celorepublikové politiky zvyšování zaměstnanosti mladých absolventů středních a vysokých škol. Programu se mohou účastnit absolventi v evidenci Úřadu práce déle než 4 měsíce, kteří jsou maximálně 2 roky po ukončení školní docházky. Zaměstnavatel získá mzdový příspěvek jak na nového zaměstnance po dobu min. 6 měsíců, tak příspěvek na mentora, který mladého pracovníka zaškoluje. Bohužel je aktuálně příjem žádostí o danou formu podpory v Moravskoslezském kraji uzavřen.

Šance pro samostatnost

Osoby se zdravotním postižením či zdravotním omezením jsou vhodnými účastníky projektu „Šance pro samostatnost“. Kurz zahrnuje psychologické poradenství, ergodiagnostiku, motivační aktivity, soft skills a rekvalifikaci. V rámci praxe u zaměstnavatele si mohou vyzkoušet reálnou práci a tím se připravit na budoucí zaměstnání. Projekt potrvá pouze do dubna 2014.

Nový začátek

Program „Nový začátek“ podpoří uchazeče o zaměstnání v motivačních, školících a poradenských činnostech, což vyústí v získání zaměstnání ve firmě, která dostane mzdové příspěvky na nově vytvořené pracovní místo. Projekt je určen pro všechny uchazeče o zaměstnání vedené v evidenci ÚP déle než 6 měsíců.

10 pro život

Další projekt napomáhající zvýšit zaměstnanost zdravotně handicapovaných či osob se zdravotním omezením. Cílem projektu je profesní vyškolení pracovníků obtížně umístitelných na trhu práce. ÚP pro zájemce připravil individuální poradenství, pracovní diagnostiku, rekvalifikace šité na míru potřebám zaměstnavatelů. Absolventi projektu „10 pro život“ mohou být podpořeni mzdovými příspěvky na vytvoření nových pracovních míst.

Příležitost dělá(t) zaměstnance

Pro občany žijící v sociálně vyloučených lokalitách Moravskoslezského kraje krajská pobočka ÚP ČR v Ostravě nabízí speciální projekt „Příležitost dělá(t) zaměstnance“. K účastníkům projektu bude individuálně přistupováno a prostřednictvím poradenství, profesního vzdělávání a terénní asistence budou postupně začleněni na trh práce.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Stanislava Hrabcová, @: stanislava.hrabcova@cyrrusadvisory.cz.

Zdroj: http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/msk/projekty_esf/realizovane_projekty


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>