Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Dotace na zaměstnance v Olomouckém kraji

Share Button

Úřad práce v Olomouckém kraji podporuje takřka výlučně pouze nezaměstnané s trvalým pobytem v kraji. Konkrétně se jedná o evidované osoby v okresech Olomouc, Jeseník, Prostějov, Přerov a Šumperk. Celkem 6 speciálních programů z Úřadu práce Vám může pomoci získat zvýhodněné podmínky pro zaměstnávání nových pracovníků. Stále lze také využít mzdový příspěvek v režimu SÚPM, který můžeme aplikovat na jakoukoli osobu v evidenci ÚP déle než 5 měsíců.

Odborná praxe pro mladé do 30 let v Olomouckém kraji

Odborná praxe pro mladé v Olomouckém kraji je součástí celorepublikového projektu ÚP. Program je určen pro zvýšení zaměstnanosti mladých absolventů středních a vysokých škol. Programu se mohou účastnit absolventi vedeni v evidenci ÚP déle než 4 měsíce, kteří nemají delší pracovní zkušenost než 2 roky. Zaměstnavatel získá mzdový příspěvek jak na nového zaměstnance po dobu min. 6 měsíců, tak příspěvek na mentora, který mladého pracovníka bez zkušeností zaučí.

Šance pro vyučené v Olomouckém kraji

Pro všechny osoby, které dosáhly vzdělání s výučním listem, se mohou účastnit projektu „Šance pro vyučené v Olomouckém kraji“. Podmínkou je evidence na ÚP v Olomouckém kraji a trvalý pobyt v daném regionu. Účastníci budou proškoleni kurzem finanční gramotnosti a profesní rekvalifikací. Dotaci získá také podnikatel, který přijme pracovníka do trvalého pracovního poměru a to v rozsahu 6 – 12 měsíců na mzdu.

Zpět do práce v Olomouckém kraji

Pro všechny osoby s délkou evidence na ÚP překračující 12 měsíců Úřad práce Olomouckého kraje připravil program „Zpět do práce v Olomouckém kraji“. Uchazeči o zaměstnání se účastní poradenských programů a rekvalifikací. U budoucího zaměstnavatel pak mohou využít odborných praxí, na které následně získají podporu prostřednictvím vytváření nových pracovních míst. Zaměstnavatel tak může dosáhnout až na plné pokrytí mzdy nového pracovníka po dobu od 6 do 1ě měsíců.

Využijte zkušenost v Olomouckém kraji

Projekt zaměřený na zvýšení zaměstnanosti osob ve věku nad 45 let v evidenci ÚP Olomouckého kraje. Vzdělávání, poradenství a rekvalifikace je určena všem účastníkům projektu. Benefitem pro zaměstnavatele je příspěvek na vytvoření nových pracovních míst.

Harmonizace zaměstnání a rodiny

Rodiče, kteří pečují o dítě do věku 10 let a jsou v evidenci ÚP, mohou využít zvýhodněných podmínek od Úřadu práce. Uchazeči o práci absolvují poradensko-vzdělávací kurzy s cílem vytvářet pružná pracovní místa. V případě trvalých pracovních poměrů lze získat dotaci na mzdy nových zaměstnanců z řad rodičů pečujících o dítě.

Příležitost pro mladé v Olomouckém kraji

Program vhodný pro mladé osoby do 30 let, které jsou nezaměstnané déle než 5 měsíců, nabízí Olomoucký kraj podporu v podobě rekvalifikací, praxí vedených u zaměstnavatele a dotaci na nově vytvořená pracovní místa. Projekt potrvá až do prosince roku 2014.

7. program „Absolvent v Olomouckém kraji“ končí v únoru 2014, což znamená, že účast v něm již nelze stihnout. Podnikatelé v Olomouckém kraji mohou využít dotační program „Vzdělávejte se pro růst v Olomouckém kraji II!“.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Stanislava Hrabcová, @: stanislava.hrabcova@cyrrusadvisory.cz.

Zdroj: http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/olk/esf/obd_2007_2013/oplzz_osa2a/reg_indiv_projekty/probihajici


Vaše dotazy a komentáře

 1. Soňa Pilařová napsal:

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, jsem vedena na ÚP v Olomouckém kraji více jak rok, absolvent bez praxe. Můj otec je OSVČ obor hostinství, sídlo firmy je v Olomouckém kraji, ale provozovna v Moravskoslezském, je možnost zažádat ještě letos o dotaci? Předpokládám o dotaci na nově vytvořené pracovní místo? Popř. jaké jsou požadavky k žádosti a jaká je pravděpodobnost úspěšného vyřízení?

  Děkuji za odpověď

  • Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, paní Pilařová,

   ano, je to možné. Můžete požádat o příspěvek na vytvoření společensky účelného pracovního místa. Výše příspěvku v průměru 10 – 12.000,- Kč/měsíčně po dobu 6-12 měsíců.
   Anebo pokud jste absolventkou bez praxe do 30 let, je možné čerpat mzdové příspěvky z programu Odborné praxe pro mladé do 30 let. V některých krajích je tento program ještě aktuální, zkuste se zeptat na příslušném pracovišti ÚP. Výše příspěvku až 20.000,- Kč/měsíčně, lze čerpat po dobu 1 roku (V červenci 2015 bude program končit, takže se jedná o příspěvek jen do tohoto měsíce.).

   Žádost se bude podávat na pobočce ÚP, kde jste evidována. Zkuste si u referentky ověřit, zda nebude problém v tom, že zaměstnavatelem bude Váš otec.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>