Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Dotace na zaměstnance ve Středočeském kraji

Share Button

Ministerstvo práce a sociální věcí, které zaštiťuje Úřad práce České republiky, hojně využívá dotačních programů ESF ČR. Konkrétně čerpá finance z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Jednotlivá krajská pracoviště vypisují individuální programy na podporu zaměstnanosti. Středočeský kraj má aktuálně otevřených 5 programů na podporu specifických skupin na trhu práce.

Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Středočeském kraji

Odborné praxe jsou součásti celorepublikové politiky zvyšování zaměstnanosti mladých absolventů středních a vysokých škol. Programu se mohou účastnit absolventi v evidenci Úřadu práce déle než 4 měsíce, kteří nemají delší pracovní zkušenost než 2 roky. Zaměstnavatel získá mzdový příspěvek jak na nového zaměstnance po dobu min. 6 měsíců, tak příspěvek na mentora, který mladého pracovníka bez zkušeností zaučí. Díky mzdovým příspěvkům může firma dosáhnout až na úplné pokrytí mzdových nákladů na nového zaměstnance.

Cílem je zaměstnání ve Středočeském kraji

Od ledna 2014 zahájí Krajský úřad práce ve Středočeském kraji vzdělávací a rekvalifikační program „Cílem je zaměstnání ve Středočeském kraji“. Do programu se mohou hlásit uchazeči v evidenci ÚP, kteří nepřesáhnou věk nad 25 let a jsou čerstvými absolventy SŠ a VŠ. Jejich pracovní zkušenosti nesmí přesáhnout 1 rok. Po absolvování celého programu bude moci zaměstnavatel získat na absolventa průměrnou finanční podporu 20 000 Kč/ měsíčně po dobu 6 – 12 měsíců.

Rodičovství a práce

Projekt rodičovství a práce se soustředí na podporu rodičů na mateřské dovolené nebo bezprostředně po ní, kteří mají zájem o získání pracovního uplatnění. Součástí projektu je vzdělávání, poradenství a dotované pracovní místo pro zaměstnavatele, který nabídne účastníkovi projektu pracovní místo. Projekt bude končit v lednu roku 2015.

Krátce bez práce

Jak avizuje název programu „Krátce bez práce“, Středočeský kraj nabízí podporu i pro osoby, kteří jsou dočasně nezaměstnaní. Projekt nabízí uchazečům v evidenci ÚP méně než 5 měsíců motivační a vzdělávací program včetně rekvalifikací. „Krátce bez práce“ však nenabízí mzdové příspěvky.

Začínáme po 50

„Začínáme po 50“ podporuje nezaměstnané osoby ve věku 50+ ve Středočeském kraji. Cílem programu je zvýšit kvalifikaci a zaměstnanost lidí ve vyšší věkové hranici. Součástí programu je rekvalifikace vybraných profesí, prohloubení IT dovedností a v neposlední řadě finančně dotované pracovní místo pro firmu, která zaměstnance přijme do pracovního poměru.

Lze využít i celorepublikový program Aktivní politiky zaměstnanosti, který poskytuje Úřad práce: Dotaci na vytvoření společensky účelného pracovního místa. Úřad práce ve Středočeském kraji je také garantem národního individuálního projektu „Vzdělávejte se pro růst ve Středočeském kraji II“, který nabízí dotaci na specifický vzdělávací program firem pro své zaměstnavatele.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Stanislava Hrabcová, @: stanislava.hrabcova@cyrrusadvisory.cz.

Zdroj: http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/jhm/esf/programove_obdobi_2007-2013

Zdroj: http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/stc/esfpb/novinkyesf


Vaše dotazy a komentáře

 1. Jiří napsal:

  Dobrý den,

  v nedávné době jsem se domluvil s jednou společností na nástupu do zaměstnání od 1.6.2015 s tím, že oni na mě budou žádat dotace. Pracovní smlouvu jsem ještě nepodepsal. V součastné době se mi naskytla práce s lepšími podmínkami. Je možné, pokud ta společnost již žádost na dotaci podala ji zrušit a uplatnit ji pro jinou pokud jsme nepodepsala pracovní smlouvu?
  Děkuji Jiří

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   pokud není podepsána zatím žádná pracovní smlouva, tak nemusíte nic řešit a je možné nastoupit do jiného zaměstnání. Případně se vše řeší standardně dle Zákoníku práce.

   S pozdravem, KČ

 2. Jana napsal:

  Dobrý den.Můj zaměstnavatel má na mě dotaci na 8 měsíců (můj věk nad 50 let)a není mi ochoten zdělit,kolik dní mám nárok na dovolenou.Dělám měsíčně asi 20 hod.přesčasů,které mi neproplácí,ani nevybírám náhradní volna.Nač mám nárok.Moc děkuji

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   v pracovní smlouvě by mělo být uvedeno, kolik dovolené můžete čerpat. Minimální výměra dovolené na jeden kalendářní rok dle Zákoníku práce činí 4 týdny – 20 pracovních dnů. Za každý odpracovaný měsíc, získáte 1/12 dovolené.

   S pozdravem, KČ

 3. Petr Chalupa napsal:

  Může mne zaměstnavatel k vůli dotaci na chráněné pracovní místo nutit si založit účet ,když o to nemám zájem.

  • Bc. Kateřina Čočková Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, pane Chalupo,

   nutit Vás nemůže. Záleží na domluvě mezi Vámi a zaměstnavatelem, kam chcete mzdu vyplácet – zda na účet či hotově.

   S pozdravem, KČ

 4. Bláhová napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, na informace ohledně dotací.
  Chtěla bych se zeptat jaká výše dotace se poskytuje. Nebo spíše jak se vypočítává dotace./pokryje dotace vyplacenou mzdu a odvody státu??/ A co potřebuji k tomu, abych dotaci dostala??? Platí ještě to, že potřebuji bezdlužnost, a musím vytvářet nějaký projekt??
  děkuji Vám za informaci a jsem s pozdravem Bláhová

  • Jakub Heidlberk, BA (Hons) Jakub Heidlberk napsal:

   Dobrý den paní Bláhová,

   pakliže hovoříme o příspěvcích na zaměstnance, je zde několik možností o kterých se dočtete v následujícím článku. pakliže Vás zaujme konkrétní možnost, obraťte se přímo na ÚP, kde byste měla zájem o budoucího pracovníka a zaměstnanci ÚP Vám jistě rádi poradí, jak dále postupovat.

   S pozdravem, J.H.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>