Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Dotace na zaměstnance ve Zlínském kraji

Share Button

Zlínský kraj nabízí poměrně nestandardní podporu pro nezaměstnané. Ústředním zájmem ÚP ČR ve Zlínském kraji jsou mladí absolventi a osoby po mateřské dovolené, kterým se dostane náležité podpory v podobě speciálních kurzu a aktivit zvyšujících kvalifikaci. Zaměstnavatel ve Zlínském kraji se nemusí orientovat pouze na vybrané skupiny uchazeč, ale může využít standardní mzdový příspěvek na vytvoření společensky účelných pracovních míst.

Odborné praxe pro mladé do 30 let

Programu Odborná praxe pro mladé do 30 let se mohou účastnit absolventi vedeni v evidenci ÚP déle než 4 měsíce, kteří nemají delší pracovní zkušenost než 2 roky. Zaměstnavatel získá mzdový příspěvek jak na nového zaměstnance po dobu min. 6 měsíců, tak příspěvek na mentora, který mladého pracovníka bez zkušeností zaučí na pracovišti. Výjimečně může být do programu zapojena osoba, která je v evidenci ÚP kratší dobu než 4 měsíce.

STARTUJEME

Projekt připravený pro mladé absolventy, kteří musí splňovat následující podmínky: min. středoškolské vzdělání s maturitou, maximálně 2 roky po ukončení studia a s praxí nepřesahující 6 měsíců. Všichni účastníci projektu musí být také vedeni v evidenci ÚP ve Zlínském kraji. Absolventi se účastní vzdělání v oblasti komunikačních a prezentačních dovedností, budou proškoleni rekvalifikačním kurzem na znalosti IT a získají odbornou praxi po dobu minimálně 12 měsíců prostřednictvím pracovní agentury.

Šance pro rodiče II ve Zlínském kraji

Do projektu se mohou zapojit rodiče pečují o dítě do věku 15 let, kteří jsou evidováni na Úřadu práce. Účastníci se vzdělají v oblasti komunikačních dovedností, orientace na trhu práce, sebeprezentace, pracovně-právní problematiky, finančního poradenství, firemní kultury a rozvoji klíčových kompetencí. Na závěr si uchazeči o práci mohou vybrat mezi bilanční diagnostikou, rekvalifikačním kurzem nebo odbornou jazykovou výukou. Výstupem z projektu je získání zaměstnání, na které lze získat mzdový příspěvek.

Znovu do práce II. ve Zlínském kraji

Dlouhodobě nezaměstnané občany Zlínského kraje podpoří Úřad práce prostřednictvím projektu „Znovu do práce II. ve Zlínském kraji“. Zájemce o projekt musí splňovat základní podmínku: být vedený v evidenci ÚP Zlínského kraje déle než 5 měsíců. Účastníci si stejně jako v předchozích projektech rozšíří znalosti v oblastech komunikačních dovedností, orientace na trhu práce, sebeprezentace, pracovně-právní problematiky, finančního poradenství, firemní kultury a rozvoji klíčových kompetencí. Na závěr si uchazeči o práci mohou vybrat mezi bilanční diagnostikou, rekvalifikačním kurzem nebo odbornou jazykovou výukou. Výstupem z projektu je získání zaměstnání, na které lze získat mzdový příspěvek.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Stanislava Hrabcová, @: stanislava.hrabcova@cyrrusadvisory.cz.

Zdroj: http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/evropsky_socialni_fond/regionalni_individualni_projekty


Vaše dotazy a komentáře

 1. Jakub Jordan napsal:

  Dobrý den,

  jsem veden na ÚP více než 4 měsíce, ale nyní mám založeno sro, kde jsem veden jako nevydělávající společník. Můžu na svoji osobu získat podporu z programu Odborné praxe pro mladé do 30 let?

  Dříve jsem měl více než dva roky OSVČ.

  Děkuji za informaci

  • Dobrý den,

   projekt Odborné praxe pro mladé do 30 let je nyní již ukončen. Aktuálně startuje ve Zlínském kraji program Záruky pro mladé. Projekt je zaměřen na uchazeče o zaměstnání mladší 30 let (29 let včetně), kteří jsou vedeni v evidenci kontaktních pracovišť ÚP ČR ve Zlínském kraji déle než 3 měsíce a kteří mají pracovní zkušenosti v souhrnné délce maximálně 2 roky od ukončení přípravy na budoucí povolání. V měsíci květnu budou přijímány uchazeči. Bližší podmínky nejsou nyní známy, ale bude zde asi překážka v tom, že máte delší pracovní zkušenost. Pro bližší informace kontaktujte Úřadu práce České republiky – Krajskou pobočku ve Zlíně.

   S pozdravem, LT


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>