Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

EHP a Norské fondy v České republice

Share Button

Prostřednictvím EHP a Norských fondů přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s patnácti státy ve střední a jižní Evropě.

V letech 2004 – 2009 byly v České republice prostřednictvím těchto fondů podpořeny projekty za 104,6 mil. €, převážně zaměřené na uchování kulturního dědictví, podporu zdravotnictví a rozvoj lidských zdrojů.

V rámci aktuálního období obdrží Česká republika od dárcovských států 131,8 mil. €. Podpora je určena na projekty rozvoje a spolupráce neziskových organizací, výzkumných institucí a subjektů veřejného i soukromého sektoru. Mezi prioritní programové oblasti patří zdravotnictví, věda a výzkum, životní prostředí a děti a mladiství. Důležitými oblastmi podpory jsou také rozvoj občanské společnosti, prosazování rovnosti žen a mužů, sociální začleňování a ochrana kulturního dědictví.

Podpora je rozdělena do 15 programů, z nichž většinu spravuje Ministerstvo financí ve spolupráci s příslušnými rezortními ministerstvy. Zřízeny jsou speciální programy pro neziskové organizace, vědecké a výzkumné subjekty a vzdělávací instituce.

Na implementaci vybraných programů se podílí partnerské instituce z donorských zemí. Novinkou jsou tzv. předem definované projekty realizované prostřednictvím státních institucí. Pro neziskové organizace budou v rámci několika programů otevřená tzv. malá grantová schémata. Otevřené výzvy pro jednotlivé programy budou vyhlašovány postupně od 1. pololetí 2013.

Zdroj: www.mfcr.cz

Redakce CYRRUS ADVISORY


Vaše dotazy a komentáře

  1. Josef Pěč napsal:

    Dobrý den! prosím o sdělení zda byl vyhlášen dotační program Norských fondů pro nevládní organizace (občanská sdružení) a kde ho lze nalézt.
    Děkuji Pěč.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>