Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

De minimis

Share Button

Zvláštní režim, ve kterém mohou žadatelé čerpat vyšší míru podpory, a to až 100% ze způsobilých výdajů projektu, maximálně však 200.000 EUR za 3 po sobě jdoucí roky. Momentem pro započtení dotace v režimu de minimis je vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace. Za tříleté období se považují fiskální roky používané k daňovým účelům. Podpora de minimis není považována za veřejnou podporu, a proto podpory, respektive schémata podpory, poskytovaná v souladu s pravidlem de minimis nemusí být Evropské komisi oznamována. Podporu de minimis není možno kumulovat s jinou veřejnou podporou na stejné způsobilé výdaje, jestliže by kumulací došlo k poskytnutí vyšší míry podpory než je stanovena dle regionální mapy podpory.

« Zpátky do slovníčku

Vaše dotazy a komentáře

 1. Ing. Milan Mandík napsal:

  Dobrý den,

  máme uzavřenou smlouvu o poskytnutí informací dle smlouvy – Dotační radar. Již jsme několikrát vyzvali nám přiděleného pracovníka za vaši firmu o poskytnutí informací , možnosti čerpání dotací DE-minimis, na naše investiční záměry, které jsme již předal. Mám zájem o vysvětlení možnosti takových dotací – forma De- minimis čerpat na ucelené projekty. Jaký je postup tohoto čerpání, kdo je schvaluje .

  Děkuji za informace k této problematice .

  Ing. Mandík

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, pane Mandíku,

   kolega Dufek s Vámi ohledně podpor de minimis již hovořil. Pokud byste měli další dotazy, obraťte se prosím rovnou na něj.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>