Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Nestátní neziskové organizace (NNO)

Share Button

Organizace nezřizované státem a na státu nezávislé, které jsou určeny k veřejně prospěšné činnosti nebo k neziskové činnosti pro soukromý prospěch. Vychází z principu sebeřízení společnosti. Dle platné české legislativy jsou to instituce: spolek a pobočný spolek; nadace a nadační fond; ústav; sociální družstvo; obecně prospešná společnost; církevní právnické osoby a zájmová sdružení právnických osob.

« Zpátky do slovníčku

Vaše dotazy a komentáře

 1. Eva Zahradnikova napsal:

  Dobry den,mam dotaz ,je mozne ziskat dotaci kdyz vlastnim dum s nekolika byt. jednotkami a chtela bych predelat na bezbarierove bytove jednotky pro vozickare ,take by mne zajimaly kriteria jak takovy dum musi mit,vytah atd,kde se mohu informovat,dekuji,s pozdravem Eva Zahradnikova

  • Dobrý den,

   dotace se poskytují na stavební úpravy umožňující bezbariérový přístup do domu a k výtahu a na výstavbu nového výtahu. Podporu poskytuje MMR v rámci programu Podpora bydlení – Bytové domy bez bariér. Na bezbariérovou úpravu bytu si pak mohou zažádat přímo osoby se zdravotním postižením na sociálním odboru jednotlivých městských úřadů.

   S pozdravem, LT

 2. Martin Škrobák napsal:

  Dobrý den,
  zajímalo by mne, zda je možné v rámci titulu Přeshraniční spolupráce Česká republika – Polsko 2014-2020 čerpat dotaci na kulturní akce v příhraničí.
  Konkrétně se jedná o Festival neprofesionálních filmů s mezinárodní účastí konaný v Rychnově n. Kněžnou (letos 58. ročník).
  V příkladech prioritních os jsem nic vhodného nenašel.
  Děkuji.

  • Dobrý den,
   Program přeshraniční spolupráce Česká republika – Polsko podporuje festivaly, které mají tématiku z oblasti tradičních řemesel a či ukázky tradic. Festival neprofesionálních filmů by bylo možné podpořit v rámci výzvy Státního fondu kinematografie či Státního fondu kultury, informace naleznete na stránkách Ministerstva kultury: http://www.mkcr.cz/statni-fondy/default.htm.

   S pozdravem, LT

 3. Z. Opolzer napsal:

  Recyklace komunálního odpadu , jejíž produktem je výroba el.energie a pohonných hmot, s návratností investice 5 let,
  nemá stát (jeho organizace )zájem. Viz KIC a.c. Ostrava.
  Skládkování odpadů je neekonomické.
  Podobně je to s Recyklací ojetých pneu. Produktem je gumový prach (užití pro výrobu nových pneu, ocel, textilní odpad.) Návratnost investice opět 5 let.
  Opět nezájem státu, stát neposkytuje dotace, přesto, že projekty jsou s rychlou návratností investice.

  • Dobrý den,

   dotace na vybudování třídící linky i budování zařízení na energetické využití KO (ZEVO) jsou podporované v Operačním programu životní prostředí, prioritní osa 3, specifický cíl 3.2: Zvýšit podíl materiálového a energetického využití odpadů. Podpora bude v podobě finančních nástrojů ve formě úvěru v kombinaci s dotací. Přesné podmínky budeme znát s konkrétní výzvou. Dle předběžného harmonogramu můžeme očekávat otevření výzvy ve 3. kvartálu roku 2016.

   S pozdravem,
   Lucie Tomčíková

 4. Blanka Pelánová napsal:

  Dobrý den, mohu se zeptat na možnost dotací na práci v mateřské školce v Montessori programu? Jsme nezisková organizace z.ú a rádi bychom zlepšili vědomosti našich učitelek. Děkuji

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   na co byste konkrétně chtěli dotace čerpat – na vzdělávání/školení učitelek?

   S pozdravem, KČ

 5. Tomáš Mutina napsal:

  Dobrý den,

  jsme nezisková organizace dobrovolných hasičů. Chtěli bychom dotaci na nákup hasičského vozidla. Jsme schopni toto vozidlo spolufinancovat.

  Děkuji za odpověď

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   dotace pro SDH poskytuje zejména kraj. Aktuálně jsou některé krajské dotační tituly ještě otevřeny.
   Pokud máte o takovou dotaci zájem, více informací naleznete na webových stránkách příslušného kraje.

   S pozdravem, KČ

 6. Helena napsal:

  Dobrý den, máme zájem o dotaci pro zvelebení životního prostředí, na stráni ,která je zničená a náletové křoviny byl byla to dřív kněžská zahrada.Chtěli bychom tam vybudovat vycházkový park pro děti a rodiče ,seniory.Jmenuje se to Kněžská hůrka. Hřív to tam bylo pěkné

  • Dobrý den, paní Heleno,

   Váš záměr by mohl být podpořen z dotací. Mohlo by se jednat např. o naučnou stezku či o úpravu zeleně. Záleží na tom, kdo by byl žadatelem – zda obec, nezisková organizace, soukromý subjekt atd. Tyto projekty jsou podporovány z vícero programů.

   V případě dalších dotazů se můžete na mě obrátit.

   S pozdravem, RB


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>