Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Žadatel

Share Button

Subjekt žádající o dotaci prostřednictvím Žádosti o poskytnutí dotace. Každá výzva/ program má přesně vymezený výčet způsobilých žadatelů, tedy subjektů splňujících potřebnou právní formu a další předpoklady.

« Zpátky do slovníčku

Vaše dotazy a komentáře

 1. Bromová napsal:

  Dobrý den,

  existuje uskupení právnických osob, jejichž činnost směřuje k podpoře sportu a rozvoje cestovního ruchu v konkrétní obci v Olomouckém kraji. Za tímto účelem se již podařilo vybudovat ubytovací zařízení, tenisový areál a wellness centrum. V současnosti je uvažováno o dalším rozšířování uvedeného komplexu, a to konkrétně o krytou a nekrytou jízdárnu pro koně a s nimi související technické zázemí.

  Existuje nějaký program, v jehož rámci by bylo možné zažádat o dotaci na realizaci uvedeného záměru?

  Předem děkuji.

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   v tomto programovém období došlo ke zpřísnění podmínek a cestovní ruch už nebude tak hojně podporován jako doposud.
   Záměr výstavby jízdárny by mohl být podpořen z národního programu Ministerstva zemědělství ČR. Je však zapotřebí, aby žadatelem byla nezisková organizace. Výše podpory až 70 %. Více info o tomto programu ZDE.

   Případně ustájovací prostory, skladovací prostory pro krmivo a jiné je možné podpořit z Programu rozvoje venkova. Žadatelem musí být zemědělský podnikatel.

   S pozdravem, KČ

 2. Václav Kučera napsal:

  Dobrý den, chtěli bychom vystavět komunitní centrum (včetně poskytování sociálních služeb a sociálního podnikání = 3 účely) na území hl.m. Prahy. Bude IROP dosažitelný i pro takové projekty? Děkuji Václav Kučera

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, pane Kučero,

   komunitní centra budou podporovány v novém období prostřednictvím IROPu, avšak tyto podpory pro Prahu nejsou určeny. Praha může z IROPu čerpat pouze na modernizaci veřejné správy, egovernment.
   Pro Vás se nabízí OP Praha Pól růstu, kde osa 3 je zaměřena na sociální začleňování a boj proti chudobě – podpora rozvoje soc. služeb a soc. integrace, komunitní služby, podpora sociálního podnikání.

   V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici.

   S pozdravem, KČ

 3. Tomas Matous napsal:

  Chtel bych zprovoznit malou vodni elektrarnu, ktera je soucasti me chalupy, byvala cesarna. Vykon cca 6 kW. Kde mozno zadat o pripadne dotace. Dekuji za jakoukoliv informaci.

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,
   malé vodní elektrárny jsou podporovány z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost v rámci Úspor energie. Žadateli mohou být podnikatelské subjekty, případně nezisková organizace. Více info ZDE. Titul nepodporuje elektrárny pro vlastní potřebu.

   S pozdravem, KČ

 4. Šlahař napsal:

  Dobrý den, mohu žádat o dotaci mladý zemědělec v roce 2015?
  Děkuji Šlahař

  • Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den pane Šlahaři,

   o dotace z Programu rozvoje venkova – Zahájení činnosti mladých zemědělců bude možné žádat i v roce 2015 a za předpokladu, že bude dodržen harmonogram, můžete čekat otevření výzvy v září 2015.

   S pozdravem, KČ

 5. Daniel Folta napsal:

  Dobrý den,
  mám zájem o stavbu sídla firmy a skladu pro stavebnictví v obci do 2000 obyvatel. ŽL mám od 1.6.2009, ale měl jsem 2x přerušení po 6-ti měsících. splňuji podmínku pro mikropodnik nebo bude nutno nově založit např. SRO? výše dotace může být až 60%? a lze provést výstavbu ve vlatní režii a předkládat faktury za materiál, práci, projekt atd? děkuji

  • Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   mikropodniky budou moci v novém programovacím období žádat pouze z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Mikropodnikem rozumíme podnik, který zaměstnává méně než 10 osob a jeho roční obrat nebo celková roční bilanční suma nepřesahuje 2 mil. EUR. Procentuální výše dotace pro mikropodniky zatím není v OP PIK stanovena. Výstavba v OP PIK nemůže být realizována ve vlastní režii.

   S pozdravem, KČ

 6. Pavelka napsal:

  Budou také vypsány dotace pro začínající zemědělce na příští rok.
  Děkuji Pavelka

  • Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, pane Pavelko,

   na přelomu ledna/února 2015 budou vyhlášeny výzvy ještě ze starého programového období 2007-2013. Nejzajímavější bude zřejmě modernizace zem. podniků, kde mohou žádat i mladí začínající zemědělci. Dotace je určena na investiční akce.

   V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>