Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

HORIZONT 2020 – Výzkum a inovace výrobních procesů

Share Button

Nutností dnešní doby je navrhovat a zhotovovat výrobky s ohledem na strukturální optimalizaci a ekologickou efektivnost. To vychází z požadavku udržitelnosti výrobních procesů, zdrojů a energetické účinnosti. Hlavním cílem ve výrobě je produkce s minimálním využitím materiálu a energie.

Program Horizont 2020, jeden z nejvýznamnějších projektů na evropské úrovni financující vědu, výzkum a inovace, přichází s další výzvou v oblasti výzkumné činnosti. Tentokrát je možné financovat výzkumné projekty týkající se výrobních procesů, efektivnějšího využívání zdrojů a zkvalitnění výroby. Podporu získají subjekty, jejichž činnost je zaměřená na inovačně energeticky úsporné stroje, které umožňují recyklaci a renovaci s novou nebo inovovanou technologií využití odpadů. Projektové žádosti budou přijímány do 23. března 2014.

Mezi očekávané dopady patří snížení použitého materiálu při výrobě a snížení spotřeby energie. Ve srovnání se současnými hodnotami by se prostřednictvím využívání energeticky úsporných strojů měla snížit celková spotřeba energie o 20 %. Předpokládá se, že spotřeba materiálu při výrobě bude díky výzkumným projektům snížena o 30%. Inovativní procesy různých výrobních zařízení v kombinaci s kontrolou výrobních procesů eliminují množství vadných vyráběných dílů a sníží tak množství odpadních surovin.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452

Podívejte se také na výzvu k tomuto článku HORIZONT 2020 – Výzva v oblasti výzkumné činnosti, která poskytuje základní informace pro podání žádosti o dotaci.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>