Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Obchod a správa

Obchodní společnosti, instituce a úřady mohou čerpat prostředky především na podporu zaměstnanosti, snížení energetické náročnosti, případně na projekty mezinárodní spolupráce. Představujeme základní rozdělení programů, které mohou podniky využít. Projekty musí být realizovány mimo území hlavního města, výjimkou je operační program Praha – pól růstu ČR.

  • Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost se z hlediska nevýrobních podniků zaměřuje na rozvoj informačních technologií, snížení energetické náročnosti, vznik a rozvoj klastrů, technologických platforem a projektů spolupráce od regionálních uskupení po nadnárodní kooperace, vznik a rozvoj vědeckotechnických parků, rozvoj podnikatelských nemovitostí, přístup jak k ekonomickým a technologickým trendům a další inovační infrastrukturu.
  • Operační program Zaměstnanost podporuje programy celoživotního a technického vzdělávání, opatření vedoucí k dlouhodobému zajištění zdravé pracovní síly, trh práce a oblast vzdělanosti.
  • Operační program Praha – pól růstu ČR - jak již název napovídá,  umožňuje získat dotační podporu pro pražské malé a střední podniky, vědu a výzkum, nízkouhlíkové hospodářství, podporu zaměstnanosti, sociálního začleňování a vzdělávání.
  • Programy na podporu zaměstnanosti - ať už v gesci úřadů práce nebo dalších implementačních agentur umožňují získat dotace na mzdové příspěvky a náklady spojené se zaučením nových kolegů, reorganizací společností a dalších aktivit podporujících zaměstnanost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...