Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

OP PIK Technologie – Výzva VIII (pro začínající podniky)

shutterstock_143850391.jpg
Share Button

Dotace na podporu zvyšování počtu realizovaných nových podnikatelských záměrů malých podniků, přispívajících k rozvoji regionů a zvyšování zaměstnanosti.

Příjem žádostí:

 • Příjem žádostí o podporu probíhá od 28. 1. 2019 v 10:00 do 28. 5. 2019 v 10:00.

Příjemci podpory:

 • Podnikající fyzická nebo právnická osoba, která splňuje definici malého podniku a vznikla v období od 1. 1. 2014 (včetně) do 31. 12. 2017 (včetně).

Typy podporovaných projektů:

 • Pořízení nových strojů, technologických zařízení a vybavení; podporu nelze poskytnout na prostou obnovu stávajícího strojního zařízení.
 • Dlouhodobý hmotný majetek (hmotný majetek u příjemců podpory vedoucích daňovou evidenci) – nákup strojů, zařízení, technologií, HW, které nebyly předmětem odpisu, včetně nezbytného software zajišťujícího jejich funkčnost.
 • Dlouhodobý nehmotný majetek – náklady na pořízení patentových licencí, SW nezbytných pro řádný provoz strojů a zařízení pořízených v rámci předmětného projektu.

Forma a výše podpory:

 • Dotace na projekt je poskytována minimálně ve výši 450 tis. Kč a maximálně do výše 1 mil. Kč.
 • Míra podpory může být pro malý podnik max. 45 % způsobilých výdajů.

Specifika a omezení:

 • Každý žadatel (1 IČ) je v této Výzvě oprávněn předložit maximálně 1 projekt (tzn. jednu aktivní žádost o podporu, ve které vystupuje jako příjemce).
 • Podporována bude podnikatelská činnost vymezená seznamem podporovaných ekonomických činností podle CZ-NACE (viz Příloha č. 1).

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Nechte si nezávazně posoudit svůj projektový záměr

Vyplňte tento krátký formulář a naši specialisté se vám ozvou
Můžete také zdarma zavolat na naší zelenou linku 800 44 33 00

Vaše dotazy a komentáře

 1. Pavel Daneš napsal:

  Dobrý den. Chtěl bych Vás poprosit o radu, zda-li je otevřen nějaký dotační program typu „Technologie“ kde mohou o dotaci na průmyslové vybavení zažádat i společnosti s účetní historií delší než 3 roky. Oblast působení firmy je výroba a oprava převážně hydraulických strojů a zařízení.Předem Děkuji za odpověď.

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   zrovna nyní v lednu byla otevřena Výzva III programu Technologie, kde mohly žádat již zaběhlejší podniky. Bohužel z důvodu velkého zájmu byla výzva předčasně ukončena a sběr žádostí uzavřen. Očekává se vyhlášení dalšího kola zřejmě na podzim.

   S pozdravem, KČ

 2. Barbora Laznová napsal:

  Dobrý den,

  Zřídila jsem si živnost na poradenskou činnost v oblasti zdravého životního stylu a výživy. Ke své činnosti si chci pořídit přístroj InBody na měření hodnot v těle. Přístroj stojí cca 80 tis., včetně sw, k němu je zapotřebí notebook a tiskárna. Je možné na výše uvedené získat dotaci?

  Děkuji Bára

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   abyste mohla žádat z programu Technologie, je zapotřebí spadat do podporovaných ekonomických činností podnikání. Poradenská činnost bohužel není podporována.

   S pozdravem, KČ

 3. Jana NAvrátilová napsal:

  Dobrý den,

  ráda bych se dozvěděla, v jakém programu a jestli vůbec by bylo možné požádat o dotaci na nákup PC sestavy nebo notebooku + ekonomického SW, kancelářského nábytku a reklamy (výroba webových stránek za účelem zviditelnění firmy a získání klientů). Začínám podnikat v oblasti účetnictví (vedení účetnictví, daňové evidence).

  Děkuji za odpověď.
  Jana Navrátilová

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   program Technologie podporuje začínající podnikatele s účetní historií do 3 let. Jsou podporovány pouze určité ekonomické činnosti podnikání – Právní a účetnické činnosti patří mezi podporované. Výše dotace je 45 %. Z dotace je možné pořídit dlouhodobý hmotný, drobný a nehmotný majetek. Software je možný pořídit pouze pokud je nezbytně nutný k provozu zařízení, např. program k CNC stroji; ekonomický SW podpořen zřejmě nebude. Žádosti je možné podávat do konce října.

   S pozdravem, KČ

 4. Jana Chylíková napsal:

  Dobrý den,

  prozatím jen ze záliby se věnuji výrobě nepečených dortíků. Ráda bych se ale tomu věnovala více a založila si živnostenský list k této výrobě.

  Ráda bych se proto zeptala, zda-li by se dotace mohla vztahovat i na tuto oblast?

  Předem děkuji za odpověď,
  Chylíková

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   některé potravinářství spadá pod OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, některé pod Program rozvoje venkova. Pekařství je však možné podpořit z OPPIK – Technologie. Pokud potřebujete nakoupit nějaké strojní vybavení a zařízení, můžete nyní o dotaci žádat.

   S pozdravem, KČ

 5. Miroslav Mylek napsal:

  Dobrý den,

  jsem zaměstnán ve stolařské firmě, ale rád bych se osamostatnil a založil si živnost právě na oblast stolařiny.

  Chci se zeptat:
  1.) Mohu dotaci získat na tento obor podnikání? (podle mě je to zpracovatelský průmysl);
  2.) Mohu dotaci získat i jako úplně nový podnikatel, bez účetní historie?

  Předem děkuji za odpověď,
  MM

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   ano, tento obor podnikání spadá mezi podporované ekonomické činnosti. Z programu Technologie mohou žádat i úplně nově vzniklé podniky s účetní historií do 3 let. Výše dotace je stanovena na 45 %. Z dotace je možné pořídit nové strojní vybavení a zařízení. Je možné žádat do konce října.

   S pozdravem, KČ

 6. Michal Bartoš napsal:

  Dobrý den,
  chci se zeptat, zda je možné získat výše uvedené dotace pro vybavení restauračních provozů a obchodů pokladními a rezervačními systémy, hardwarem a následným zaškolením.
  Předem děkuji za odpověď.

  S pozdravem
  Michal Bartoš

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, pane Bartoši,

   nákup hardwaru je podporován. Dotace je určena zejména na nákup dlouhodobého investičního majetku (nad 40 000,- Kč). Zda je možné dotaci uplatnit i na pokladní či rezervační systémy nedokážu přesně říci, tuto skutečnost by bylo dobré raději prokonzultovat s CzechInvestem.

   S pozdravem, KČ

  • Jiří Fuchs napsal:

   Dobrý den, jen ještě doplním, že podporovanou oblastí není restaurační provoz, ale pouze obchodní činnost. S pozdravem, JF.

 7. Barbora B. napsal:

  Dobrý den, je možné získat dotaci, když jsem začala podnikat, pak přerušila a obnovila nyní?(živnostenský list od dubna 2012 – srpen 2012, pak přerušeno a obnoveno nyní). Chtěla bych dotaci na velkokapacitní sušičku ovoce pro výrobk ypro další prodej. Myslíte, že je to možné? Děkuji BB.

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   pokud by se živnost počítala od data obnovení – srpen 2012, tak byste tříletou účetní historii v tomto měsíci ještě splnila. Nicméně bych doporučovala tuto skutečnost ověřit na CzechInvestu.

   S pozdravem, KČ

 8. Petr Bezděk napsal:

  Dobrý večer,
  zpracovával jsem projekt na založení minipivovaru a splňoval všechny požadavky (OPPIK), PROGRAM TECHNOLOGIE. Šlo o rozšíření zavedené restaurace (2O let v provozu), ale na stránkách http://www.oppik.cz/ jsem našel informaci, že dotace v rámci OPPIK není možné čerpat pro OSVČ, program je určen především právnickým osobám či výzkumným organizacím. Jak to tedy je? Předem děkuji za odpověď.
  Petr Bezděk

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   v programu Technologie mohou žádat i OSVČ čili fyzické osoby podnikající. Současné výzvy se mohou zúčasnit pouze podniky s účetní historií do 3 let.

   S pozdravem, KČ

 9. Iveta Fialová napsal:

  Dobrý den, chci se touto cestou zeptat, zda je možné dostat dotaci na zařízení a vybavení gastro kuchyně (vaření obědů pro důchodce) chtěla bych naši službu rozšířit o vyvařovnu jsem osvč od roku 2013 a mám 3 zaměstnance pro naše klienty obědy nakupujeme ale pro velký zájem bych ráda abychom naši činnost rozšířili s pozdravem Fialová

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   abyste mohla v tomto titulu žádat, musí předmět podpory spadat do podporovaných činností podnikání dle CZ-NACE. Bohužel stravovací služby nejsou podporovány.
   S Vašim záměrem by Vám mohly pomoci prostředky kraje, případně MPSV ČR.

   S pozdravem, KČ

 10. Blanka Antošová napsal:

  Dobrý den.
  Od listopadu 2014 mám živnost na pekařskou výrobu. Jsem OSVČ bez zaměstnanců a mojí činností je výroba KVÁSKOVÉHO chleba. Nakoupila jsem potřebné stroje pro start, ale teď chci přesunout výrobnu do většího prostoru a musím přikoupit další vabavení. Dvě pekařské pece, digestoře,robot, lednice, stoly… celkovou investici do prodejny i výrobny odhaduji na cca 650.000Kč
  Pátrám po možnosti, jak moje plány zainvestovat. Myslíte, že tato dotace TECHNOLOGIE-VÝZVA I. by byla možností pro mne?
  Děkuji za odpověď.
  Blanka Antošová

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, paní Antošová,

   tato výzva je určena pro začínající mikropodniky s historií do 3 let, což splňujete. Můžete však pouze podat projekt v celkové sumě 0,5 mil. Kč. Je možné získat dotaci ve výši 45 %, nejvýše však 225 000 Kč.
   Sběr žádostí bude od 1. 6. 2015.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>