Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

OP PIK Vysokorychlostní internet – IV. výzva

shutterstock_151950830.jpg
Share Button

Cílem programu je rozšíření moderní infrastruktury umožňující v souladu s podmínkami Národního plánu rozvoje sítí nové generace spolehlivě poskytovat vysokorychlostní služby elektronických komunikací.

Příjem žádostí:

  • Žádosti o podporu jsou přijímány od 4. 6. 2020 (9:00:00) do 5. 8. 2020 (12:00:00).

Příjemci podpory:

  • Žadatelem/příjemcem může být podnikatelský subjekt; malý a střední podnik podle definice v Příloze I Nařízení Komise (EU) č. 651/2014 nebo podnikatelský subjekt, který nesplňuje definici malého a středního podniku.

Typy podporovaných aktivit:

  • Rozšiřování (modernizace) stávající infrastruktury přístupových sítí pro vysokorychlostní přístup k internetu poskytovaný v pevném místě tak, aby dosáhly vlastností sítí NGA dle článku 2 bodu 138 Komise (EU) č. 651/2014, s cílem nabídnout a umožnit koncovému zákazníkovi vysokorychlostní přístup k internetu běžně dostupnou rychlostí alespoň 30 Mbit/s s podmínkou, že do budoucna bude možné umožnit běžně dostupnou rychlost min. 100 Mbit/s pouhou výměnou aktivních prvků nebo jejich modernizací.
  • Zřizování nových sítí, které mají vlastnosti dle článku 2 bodu 138 Komise (EU) č. 651/2014, poskytovaných v pevném místě, umožňující běžně dostupnou rychlost alespoň 30 Mbit/s za podmínky, že do konce roku 2020 musí taková síť umožnit běžně dostupnou rychlost min. 100 Mbit/s.

Forma a výše podpory:

  • Míra podpory: max. 75 % způsobilých výdajů.
  • Dotace na projekt a jednoho žadatele je poskytována minimálně ve výši 0,5 mil. Kč a maximálně do výše 200 mil. Kč.

Specifika a omezení:

  • Projekt musí být realizován na území ČR mimo hlavního města Prahy.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>