Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností

integrovany regionalni operacni program
Share Button

Dotace na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek, které se nalézají mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami a které nejsou ve vlastnictví České republiky, popř. na obnovu movité kulturní památky pevně spojené se stavbou, jako jsou např. oltáře nebo varhany v kostelech, pokud je tato stavba kulturní památkou mohou získat vlastníci těchto památek.

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena do  28. února 2019.

Příjemci podpory:

 • Vlastnící kulturních památek.

Typy podporovaných projektů:

 • Zachování a obnovu nemovitých kulturních památek, které se nalézají mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami a které nejsou ve vlastnictví České republiky, popř. na obnovu movité kulturní památky pevně spojené se stavbou, jako jsou např. oltáře nebo varhany v kostelech, pokud je tato stavba kulturní památkou.

Forma a výše podpory:

 • Minimální podíl vlastníka je 20 % z nákladů, k nimž se váže poskytnutý příspěvek.
 • Minimální výše příspěvku je 50 tis. Kč. Výjimka platí pouze tehdy, kdy kvóta pro příslušnou obec s rozšířenou působností je nižší než 100 tis. Kč.

Specifika a omezení:

 • Finanční prostředky budou rozděleny jednotlivým obcím s rozšířenou působností na základě finančních kvót stanovených Ministerstvem kultury podle počtu kulturních památek v územní působnosti jednotlivých obcí s rozšířenou působností s přihlédnutím ke stavebně technickému stavu těchto památek.
 • Do Programu nelze zařadit akci obnovy kulturní památky, jejíž špatný technický stav byl způsoben vlastníkem, který úmyslně zanedbal její pravidelnou údržbu.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Vaše dotazy a komentáře

 1. JANA WALDHAUSEROVA napsal:

  koupila jsem v Litomericich nejstarsí dochovaný mestanský, goticky dům z 15 století, kde je byt 3 plus 1. Mohu čerpat nějaké dotace ?

 2. Petr Poláček napsal:

  Může být v rámci této výzvy žadatelem i přímo ORP, která má ve vlastnictví tento druh památky ?

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   pokud je obec vlastníkem památky, tak může být žadatelem.

   S pozdravem, KČ

 3. Kadlec Miloslav napsal:

  Dobrý den,
  v naší obci Okrouhlá u Chebu se nachází kulturní památka zámeček a součástí tohoto zámečku je i velký statek, vše je v současné době ve špatném stavu. Musím upozornit, že se jedná o objekt, který je v majetku fyzické osoby. Jsme malá obec a nejsme obec s rozšířenou působností. Tento zámeček je dominantou obce a bylo by správné ho zachovat. proto se ptám jak lze získat dotaci na opravu tohoto celého objektu. Zda může obec nějak pomoc při opravě tohoto objektu. Děkuji za odpověď.

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   jedná-li se o kulturní památku, je možné tento záměr podpořit z Integrovaného regionálního operačního programu. Jedná-li se o památku spíše místního významu, nabízí se tituly MK ČR, kraje či jiné menší nadace. Veškeré dotační tituly týkající se revitalizace památek najdete na http://www.propamatky.info.

   S pozdravem, KC


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>