Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Pohostinství a cestovní ruch

Pro sekci pohostinství a cestovní ruch jsou určeny především programy usilující o rozšíření a zkvalitnění služeb, pro vybudování nových kapacit, které přinesou další rozvoj regionu a nové pracovní příležitosti v oblasti cestovního ruchu. Současně jsou z grantů financovány atraktivity, jako jsou cyklostezky, orientační tabule a památky lákající turisty k návštěvě českých měst a obcí. Podívejte se dále na přehled základních programů.

 • Operační program Zaměstnanost podporuje programy celoživotního a odborného vzdělávání, opatření vedoucí k dlouhodobému zajištění kvalifikované pracovní síly, mimo jiné také v oblasti cestovního ruchu.
 • Program rozvoje venkova podporuje dotace agroturistiku, která pokrývá výdaje na vybudování nebo rekonstrukci ubytovacích kapacit včetně stravování a zázemí pro různé sportovní aktivity.
 • Integrovaný regionální operační program podporuje větší investiční projekty, jako jsou opravy památek, tak aby byl podpořen rozvoj regionu a větší města mohla návštěvníkům i obyvatelům nabídnout moderní infrastrukturu pro volný čas.

Vaše dotazy a komentáře

 1. Hana napsal:

  Dobrý den, 10 let provozuji penzion v obci u Ostravy. Vedle penzionu je louka cca 20 arů, kterou bychom rádi přebudovali na sportoviště, hřiště, ovocný sad, výběh pro domácí zvířata. Nejsem zemědělský podnikatel, provozuji ubytovací činnost. Vztahuje se na mě nějaký program? Děkuji za odpověď.

 2. Jaromír Marek napsal:

  Dobrý den,
  zakoupil jsem dům k rekonstrukci v severočeském regionu Lužických hor, malá vesnice s turistickým potenciálem. Mám v plánu zbudovat v něm rodinný penzion s 4-5 pokoji. Je možné, prosím, přemýšlet o dotaci? S díky zdraví J.Marek

  • Dobrý den,
   v minulosti bylo možné využít výzev Místních akčních skupin v Programu rozvoje venkova na podporu nezemědělského podnikání, kde byla poskytována podpora na vybrané ekonomické činnosti, kam spadalo také Ubytování a stravování. Momentálně bývají finanční alokace na tyto projekty již vyčerpány, ale doporučuji se obrátit na danou Místní akční skupinu, kam územně obec, ve které nemovitost stojí, spadá, zda neplánují obdobnou výzvu v budoucnu ještě vyhlásit.
   Dotaci na modernizaci zastaralých, prostorově a technicky nevyhovujících objektů, budov a areálů, které budou využity pro rozvoj podnikatelských činností a služeb MSP v cestovním ruchu, bylo možné pak získat v rámci OP PIK Nemovitosti pro několik vybraných obcí (např. Bedřichov, Antonínov, Dolní Maxov, Josefův Důl u Jablonce nad Nisou, apod.). Výzva však byla již ukončena a není známo, zda v dalším dotačním období bude opět vyhlášena.
   S pozdravem, LT

 3. Linda Miňhova napsal:

  Dobry den,
  chteli bychom rekonstruovat stare staveni/kravin za ucelem ubytovani a vybudovani spolecenskych a sportovnich prostor, v male obci v jiznich Cechach. Prosim, je nejaky program, ktery by nas projekt mohl podporit?
  Dekuji za zpravu,
  LM

  • Dobrý den,
   Pokud jste zemědělským podnikatelem s historií delší jak dva roky, tak je možné získat podporu na agroturistiku v rámci Programu rozvoje venkova, kdy je dotace poskytována na stavební obnovu (přestavba, modernizace, statické zabezpečení) či novou výstavbu malokapacitního ubytovacího zařízení včetně stravovacího zařízení a dalších budov a ploch v rámci turistické infrastruktury, sportoviště a příslušné zázemí. Více zde: https://www.szif.cz/cs/prv2014-642. Příjem žádostí bude v říjnu 2020.
   S pozdravem, LT

 4. Nikola napsal:

  Dobrý den,
  Chci se zeptat jestli je možné dostat dotaci na zateplení a nový vytápěcí systém u penzionu? Respektive chalupy, kterou předělávame na penzion. Severní Čechy.
  Děkuji

 5. Jan Szebista napsal:

  Dobrý den,
  rádi bychom postavili penzion se sportovním využitím – bazén, minigolf, volleyball, cyklistika a další… Jedná se o klidnou vesnici na Vysočině, kam bychom rádi přilákali lidi z města na rekreaci. Je možné získat dotaci a případně do kolika procent z celkové části? Na koho bychom se měli obrátit pro pomoc s vyřízením dotace?
  Děkuji za odpověď.
  Mgr. Szebista Jan

  • Dobrý den,

   podpora výstavby malokapacitních zařízení je nyní poskytována pouze zemědělským podnikatelům pro diverzifikaci jejich příjmů. Pokud jste zemědělským podnikatelem je výše podpory až 45 % z celkových způsobilých nákladů. Pokud budete mít zájem o vyřízení žádosti, můžete se obrátit na naši společnost. Nová výzva bude otevřena na jaře 2017.

   S pozdravem, LT

 6. Petr Linhart napsal:

  Dobrý den,
  chtěli bychom oživit v malé vesnici hospodu, je již několik let opuštěná. Jednalo by se o starou menší budovu, která by potřebovala kompletní rekonstrukci, vodovod, kanalizace, elektrika, výměna oken, výměna střešní krytiny a ostatní stavební úpravy. Byla by nějaká možnost získání dotace přes obecní úřad? Jedná se o malou obec, která spadá pod větší obec a tak pro nás nejsou peníze moc poskytovány, spíše se využívají v hlavní obci. Chtěli bychom tím oživit život v obci, poněvadž teď je tu tkz. mrtvo.
  Děkuji za odpověď. :)

  • Dobrý den,

   aktuální operační programy nejsou nastaveny na podporu restauračních zařízení. Avšak krajské úřady vyhlašují programy rozvoje venkova, kde je možné získat menší dotace na obnovu veřejné infrastruktury. Oprávněným žadatelem jsou zde menší obce. Zkuste se tedy obrátit tam. Výzvy bývají otevírány na podzim.

   S pozdravem, LT


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...