Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Pohostinství a cestovní ruch

Pro sekci pohostinství a cestovní ruch jsou určeny především programy usilující o rozšíření a zkvalitnění služeb, pro vybudování nových kapacit, které přinesou další rozvoj regionu a nové pracovní příležitosti v oblasti cestovního ruchu. Současně jsou z grantů financovány atraktivity, jako jsou cyklostezky, orientační tabule a památky lákající turisty k návštěvě českých měst a obcí. Podívejte se dále na přehled základních programů.

 • Operační program Zaměstnanost podporuje programy celoživotního a odborného vzdělávání, opatření vedoucí k dlouhodobému zajištění kvalifikované pracovní síly, mimo jiné také v oblasti cestovního ruchu.
 • Program rozvoje venkova podporuje dotace agroturistiku, která pokrývá výdaje na vybudování nebo rekonstrukci ubytovacích kapacit včetně stravování a zázemí pro různé sportovní aktivity.
 • Integrovaný regionální operační program podporuje větší investiční projekty, jako jsou opravy památek, tak aby byl podpořen rozvoj regionu a větší města mohla návštěvníkům i obyvatelům nabídnout moderní infrastrukturu pro volný čas.

Vaše dotazy a komentáře

 1. Jan Szebista napsal:

  Dobrý den,
  rádi bychom postavili penzion se sportovním využitím – bazén, minigolf, volleyball, cyklistika a další… Jedná se o klidnou vesnici na Vysočině, kam bychom rádi přilákali lidi z města na rekreaci. Je možné získat dotaci a případně do kolika procent z celkové části? Na koho bychom se měli obrátit pro pomoc s vyřízením dotace?
  Děkuji za odpověď.
  Mgr. Szebista Jan

  • Dobrý den,

   podpora výstavby malokapacitních zařízení je nyní poskytována pouze zemědělským podnikatelům pro diverzifikaci jejich příjmů. Pokud jste zemědělským podnikatelem je výše podpory až 45 % z celkových způsobilých nákladů. Pokud budete mít zájem o vyřízení žádosti, můžete se obrátit na naši společnost. Nová výzva bude otevřena na jaře 2017.

   S pozdravem, LT

 2. Petr Linhart napsal:

  Dobrý den,
  chtěli bychom oživit v malé vesnici hospodu, je již několik let opuštěná. Jednalo by se o starou menší budovu, která by potřebovala kompletní rekonstrukci, vodovod, kanalizace, elektrika, výměna oken, výměna střešní krytiny a ostatní stavební úpravy. Byla by nějaká možnost získání dotace přes obecní úřad? Jedná se o malou obec, která spadá pod větší obec a tak pro nás nejsou peníze moc poskytovány, spíše se využívají v hlavní obci. Chtěli bychom tím oživit život v obci, poněvadž teď je tu tkz. mrtvo.
  Děkuji za odpověď. :)

  • Dobrý den,

   aktuální operační programy nejsou nastaveny na podporu restauračních zařízení. Avšak krajské úřady vyhlašují programy rozvoje venkova, kde je možné získat menší dotace na obnovu veřejné infrastruktury. Oprávněným žadatelem jsou zde menší obce. Zkuste se tedy obrátit tam. Výzvy bývají otevírány na podzim.

   S pozdravem, LT


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...