Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Pohostinství a cestovní ruch

Pro sekci pohostinství a cestovní ruch jsou určeny především programy usilující o rozšíření a zkvalitnění služeb, pro vybudování nových kapacit, které přinesou další rozvoj regionu a nové pracovní příležitosti v oblasti cestovního ruchu. Současně jsou z grantů financovány atraktivity, jako jsou cyklostezky, orientační tabule a památky lákající turisty k návštěvě českých měst a obcí. Podívejte se dále na přehled základních programů.

 • Operační program Zaměstnanost podporuje programy celoživotního a odborného vzdělávání, opatření vedoucí k dlouhodobému zajištění kvalifikované pracovní síly, mimo jiné také v oblasti cestovního ruchu.
 • Program rozvoje venkova podporuje dotace agroturistiku, která pokrývá výdaje na vybudování nebo rekonstrukci ubytovacích kapacit včetně stravování a zázemí pro různé sportovní aktivity.
 • Integrovaný regionální operační program podporuje větší investiční projekty, jako jsou opravy památek, tak aby byl podpořen rozvoj regionu a větší města mohla návštěvníkům i obyvatelům nabídnout moderní infrastrukturu pro volný čas.

Vaše dotazy a komentáře

 1. adam napsal:

  Dobrý den,
  máme s manželkou restuaraci v malé vesnici, poblíž krásného rybníka, je možné dostat nějakou dotaci na rekonstrukci cesty,dětského hřiště, popřípadě i letní zahrádky?
  Děkuji moc za odpověd

 2. Monika Králová napsal:

  Dobrý den. Předem Vám chci poděkovat za Vaše odpovědi a obracím se na Vás ještě s jednou otázkou.
  Ráda bych začala podnikat v zemědělství, mám pozemek, ale nemám žádnou techniku, která by mi ulehčila práci. Existuje pro mě nějaká finanční pomoc pro začátek do podnikání? Nebo si bohužel musím vše pořídit na vlastní náklady? Je nějaká pomoc začínajícím podnikatelům? Děkuji

 3. Nikola napsal:

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, zda je možné žádat o dotaci v případě vybudování apartmánu popřípadě penzionu v Jihomoravském kraji v obci Pasohlávek?

  Předem moc děkuji za odpověď.

  S pozdravem,

  Nikola O.

 4. Šárka napsal:

  Dobrý den,
  kupujeme s manželem větší nemovitost v Libereckém kraji a plánujeme předělat ji na penzion s kapacitou cca 20 lůžek a restauraci popřípadě i wellness centrum. Pozemek je velký přes 2000m takže uvažuji i o agroturistice v podobě ovcí koz a prasat. Je možné získat nějakou dotaci na tento záměr? Zemědělci nejsme…
  Moc děkuji a těším se na Vaši odpověď.

 5. Monika Králová napsal:

  Dobrý den.
  Je nějaká šance získat dotaci na rekonstrukci nemovitosti, ze které bych ráda vybudovala restauraci zaměřenou na regionální potraviny a domácí výrobu, suroviny z vlastní farmy. Ráda bych si vypěstoval, uvařila a prodala ve svém penzionku, jelikož bych ráda při rekonstrukci vytvořila i ubytovací zařízení. Podotýkám, že v naší obci není žádná restaurace ani hospoda ani penzion. Ráda bych také podpořila místní výrobce sýrů a jiných surovin, které bych využívala ve své kuchyni a také nabízela hostům. Existuje nějaká dotace, která by pomohla tento plán zrealizovat? Jaké podmínky bych musela splňovat pokud ano? Celý projekt bych ráda zaměřila ne sezónní regionální potraviny.

  Děkuji za informace a odpověď

  • Dobrý den,

   podpora by byla možná v rámci Programu rozvoje venkova – Podpora agroturistiky. O podporu může žádat zemědělský podnikatel, tzn. fyzická nebo právnická osoba, která podniká v zemědělské výrobě. Bližší informace naleznete zde: http://www.dotacni.info/prv-6-4-2-podpora-agroturistiky/. Příjem žádostí bude zahájen na jaře příštího roku.

   S pozdravem, LT

  • Monika Králová napsal:

   Děkuji za Vaši odpověď. ještě pro upřesnění, musím vykazovat zisk? má výše obratu vliv na uspění při vyřizování dotace?

   Je nějaká možnost získání podpory pokud nejsem podnikatel v zemědělství? Děkuji

  • Dobrý den,

   je nutné vykazovat finanční zdraví pro žádosti s rozpočtem výše jak 1 mil. Kč. Pokud nejste zemědělský podnikatel, žádost vám nebude schválena, protože nebudete oprávněným žadatelem.

   S pozdravem, LT

 6. Monika Králová napsal:

  Dobrý den, pokud jsem zemědělec vykazující příjmy ze zemědělské činnosti, mohu uplatnit dotaci na rozvoj agroturistiky pro koupi nemovitosti a následné rekonstrukce na ubytovací zařízení?

  Děkuji z aodpověď

 7. Tereza Coufalová napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jaké jsou možnosti získání dotace na rekonstrukci wellness centra na hotelu o 60 lůžkách v Pardubickém kraji.

  Předem děkuji za odpověď Tereza Coufalová

 8. Marian Fico napsal:

  Dobrý den, v našem městě ( Týn nad Vlt.) chci zřídit půjčovnu lodí, jelikož tu žádná není a moje prostory jsou přímo v centru u řeky. Myslím, že tím podpořím cestovní ruch. Jedná se o pramice a veslice. Zajímá mne, jestly lze dostat dotaci např. na nákup vybavení. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Marian Fico.

 9. Kamil Ptacny napsal:

  Dobry den,

  zajima me jestli existuji nejake dotace v oblasti pohostinstvi – konretne se jedna o projekt rekonstrukce starsiho domu a prestavba na restauraci a ubytovani. Je mozne ziskat na takovyto projekt nejake dotace. Jedna se o Budejovicko.

  Dekuji
  Kamil Ptacny

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   pohostinství bohužel nespadá mezi podporované aktivity a na tento záměr nenajdeme vhodný dotační titul. V úvahu připadá pouze získání dotaci na vybudování malokapacitního ubytování ve stylu agroturistiky. Agroturistika je podporována z Programu rozvoje venkova – žadatelem musí být zemědělský podnikatel prokazující příjmy ze zemědělské výroby. Výzva bude vyhlášena v květnu.

   S pozdravem, KČ

 10. Nikol Mouchová napsal:

  Dobrý den,chtěla bych vybudovat jezdecký klub,cca o 10ti koních ,provozovat ho denně a případně i chovat na klisnách,a výdaje na vybudování stájí a jízdárny nejsou zrovna malé,když to člověk chce mít kvalitní.Dala by se získat nějaká podpora na koně,pozemky(které je taky potřeba více než pro 1 koně),rozvoj venkova nebo cestovního ruchu či agroturistiky ? Vyloženě k mojí situaci ? Máme ještě stádo ovcí a koz cca o 50ti kusech,děláme různé výrobky sýry,mléko,žinčici,syrovátku,jogurty atd..) jediné mínus celé je,že já mám české občanství a majetek mám na slovenku,jsem spolumajitel.Jak by se toto dalo řešit ? Dá se získat případně ta samá podpora jako u nás v ČR i na SK ? Velmi pěkně děkuji dopředu za odpověď :)

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   jelikož se jedná o realizaci v ČR, je zapotřebí žádat skrze české programy. Pokud jste spolumajitelkou, je potřeba souhlas druhého majitele s realizací projektu. Připadá v úvahu Program rozvoje venkova, který je určen pro zemědělské podnikatele. V rámci Investice do zemědělských podniků můžete žádat: výstavba nebo rekonstrukce ustájovacích prostor a chovatelských zařízení, pořízení technologií pro živočišnou výrobu, výstavba nebo rekonstrukce skladovacích prostor pro druhotné produkty živočišné výroby, vč. jejich úpravy a zpracování (způsobilé nejsou jímky na digestát a fugát v návaznosti na bioplynovou stanici),výstavba nebo rekonstrukce skladovacích prostor pro krmiva a steliva pro přímou spotřebu v podniku. Také se nabízí podpora agroturistiky – ta je zaměřena na vybudování ubytovacích kapacit a doprovodné infrastruktury, např. jízdárny.

   Pokud jste neziskovou organizací je možné žádat v národním programu MZe ČR, který každoročně podporuje projekty dotací 70 %.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...