Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Průmyslové stavby

Pro průmyslové stavby jsou určeny programy například na zlepšení technického vybavení, snížení energetické náročnosti, rekonstrukci, zateplení, stavby a snížení negativního dopadu na životní prostředí. V rámci sekce je představeno rozdělení  základních programů, které mohou podniky využít. Projekty musí být realizovány mimo území hlavního města, výjimkou je operační program Praha – pól růstu ČR.

  • Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost se zaměřuje na rozvoj ICT a informačních technologií, nákup moderních technologických zařízení, snížení energetické náročnosti, ochranu duševního vlastnictví, vývojová centra, vznik a rozvoj klastrů, technologických platforem a projektů spolupráce od regionálních uskupení po nadnárodní kooperace, vznik a rozvoj vědeckotechnických parků, školicí střediska, vznik a rozvoj podnikatelských nemovitostí, přístup jak k ekonomickým a technologickým trendům, účast na veletrzích, výstavách a další inovační infrastrukturu.
  •  Operační program Životní prostředí je možné využít například na opatření vedoucí k efektivnímu využívání vody, pořízení a rekonstrukci nízkoemisních spalovacích zdrojů nebo velkých nespalovacích stacionárních zdrojů, podporu recyklačních a nákupu úsporných technologií,  sanace ekologických zátěží a dalších projektů vedoucích ke zlepšení stavu životního prostředí.
  • Operační program Praha – pól růstu ČR - jak již název napovídá,  umožňuje získat dotační podporu pro pražské malé a střední podniky, vědu a výzkum, nízkouhlíkové hospodářství, podporu zaměstnanosti, sociálního začleňování a vzdělávání.
  • Horizont 2020 nabízí progresivním firmám a výzkumným institucím dotaci v oblasti průmyslových technologií, pod které spadají informační a komunikační technologie, nanotechnologie, pokročilé materiály, biotechnologie, pokročilá výroba a zpracování a vesmírné aplikace.
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...