Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Průmyslové stavby

Pro průmyslové stavby jsou určeny programy například na zlepšení technického vybavení, snížení energetické náročnosti, rekonstrukci, zateplení, stavby a snížení negativního dopadu na životní prostředí. V rámci sekce je představeno rozdělení  základních programů, které mohou podniky využít. Projekty musí být realizovány mimo území hlavního města, výjimkou je operační program Praha – pól růstu ČR.

  • Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost se zaměřuje na rozvoj ICT a informačních technologií, nákup moderních technologických zařízení, snížení energetické náročnosti, ochranu duševního vlastnictví, vývojová centra, vznik a rozvoj klastrů, technologických platforem a projektů spolupráce od regionálních uskupení po nadnárodní kooperace, vznik a rozvoj vědeckotechnických parků, školicí střediska, vznik a rozvoj podnikatelských nemovitostí, přístup jak k ekonomickým a technologickým trendům, účast na veletrzích, výstavách a další inovační infrastrukturu.
  •  Operační program Životní prostředí je možné využít například na opatření vedoucí k efektivnímu využívání vody, pořízení a rekonstrukci nízkoemisních spalovacích zdrojů nebo velkých nespalovacích stacionárních zdrojů, podporu recyklačních a nákupu úsporných technologií,  sanace ekologických zátěží a dalších projektů vedoucích ke zlepšení stavu životního prostředí.
  • Operační program Praha – pól růstu ČR - jak již název napovídá,  umožňuje získat dotační podporu pro pražské malé a střední podniky, vědu a výzkum, nízkouhlíkové hospodářství, podporu zaměstnanosti, sociálního začleňování a vzdělávání.
  • Horizont 2020 nabízí progresivním firmám a výzkumným institucím dotaci v oblasti průmyslových technologií, pod které spadají informační a komunikační technologie, nanotechnologie, pokročilé materiály, biotechnologie, pokročilá výroba a zpracování a vesmírné aplikace.
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...