Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Sociální péče a zdravotnictví

Pro sociální a zdravotnická zařízení jsou určeny programy zaměřené na školení a profesní rozvoj zaměstnanců, vybavení a snižování energetické náročnosti a na zlepšení kvality služeb. V rámci sekce je představeno rozdělení  základních programů, které mohou poskytovatelé sociálních služeb a zdravotnická zařízení využít.

 • Integrovaný regionální operační program dotuje výstavbu zařízení pro zdravotnickou a sociální péči s cílem zajistit její lepší dostupnost a kvalitu služeb, podpora se týká výstavby a renovace budov, nákupu techniky a přístrojů.
 • Operační program Zaměstnanost podporuje programy celoživotního a odborného vzdělávání v oblasti zdravotní a sociální péče, podporuje inovaci vzdělávacích programů v jednotlivých zařízeních a usiluje o další zvyšování znalostí a dovedností v oboru.
 • Operační program Praha – pól růstu ČR -  jak již název napovídá,  umožňuje získat dotační podporu pro pražské organizace v oblasti medicíny, vědy a výzkumu, vzdělávání pracovníků a sociálního začleňování.

Vaše dotazy a komentáře

 1. Miroslava T. napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je nebo bude vypsána nějaká výzva pro neziskové organizace v MSK v oblasti zdravotnictví?

  Děkuji

  • Dobrý den,
   aktuálně je vyhlášena výzva v rámci Dotačního programu na podporu projektů ve zdravotnictví na rok 2021 (ZDR I/21). Účelem tohoto dotačního programu je podpořit projekty organizací, jejichž pravidelná a různorodá činnost zlepšuje kvalitu života zdravotně postižených občanů, podporuje jejich individuální potřeby a umožňuje jim vést běžný život v jejich přirozeném prostředí. Dotační program je určen na podporu projektů zaměřených na zdravotnickou osvětu a prevenci, na preventivní a výchovně vzdělávací aktivity v oblasti podpory zdraví. Více o podmínkách naleznete na stránkách výzvy: https://www.msk.cz/cs/temata/dotace/dotace/dotacni-program-na-podporu-projektu-ve-zdravotnictvi-na-rok-2021-3494/.
   S pozdravem, LT

 2. Tomáš K. napsal:

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, jestli jsou dotační možnosti pro lázeňství, lázně.

  Děkuji

  • Dobrý den,

   ministerstvo zdravotnictví poskytuje finanční příspěvky neziskovým organizacím na realizaci různých projektů ke zlepšování zdraví, např. osvěta v rámci obezity, zdravého životního stylu, apod. Dále v rámci lázeňství Ministerstvo životního prostředí v minulém roce poskytlo dotace na zateplení těchto budov, zda se bude výzva opakovat není zatím jisté.

   S pozdravem, LT

 3. Josef napsal:

  Dobrý den,
  má žena je praktická lékařka vlastnící soukromou ordinaci. Zlínský kraj, malé městečko.
  Mám na Vás prosbu s otázkou, zda existuje nějaký dotační program na nákup nového lékařského vybavení.
  Moc Vám děkuji za Vaši ochotu.
  Josef


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...