Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Stavby pro likvidaci odpadu

Řešení efektivního nakládání s odpady má na starosti především Operační program životní prostředí, ale dá se také uvažovat o inovativních projektech financovaných ze strukturálních fondů nebo přímo z Bruselu. Podívejte se dále na přehled základních programů.

 •  Operační program Životní prostředí je možné využít například pro vytvoření integrovaných systémů nakládání s odpady, systémů odděleného sběru, skladování a manipulace s odpady, na pořízení zařízení pro využívání odpadů, zejména na třídění a recyklaci, rekultivaci a odstranění skládek včetně odstraňování starých ekologických zátěží.

Vaše dotazy a komentáře

 1. Kristýna Holubová napsal:

  Dobrý den,

  prosím, je v současné době nějaká výzva na dotaci na vybudování domácí čističky odpadních vod, případně pořízení tepelného čerpadla v rodinných domech?

  Děkuji.

  Kristýna Holubová

 2. Jan Straka napsal:

  Dobrý den,
  zabýváme se otázkou zpracovaní PUR pěny a likvidaci bílé techniky. Je možná dotace na pořízení linky na zpracování.
  Děkuji

  • Dobrý den,

   aktuálně byla vyhlášena výzva v Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, Nízkouhlíkové technologie. Zde budou podporovány projekty:
   – zavádění technologií k získávání druhotných surovin v kvalitě vhodné pro další využití v průmyslové výrobě např. z použitého papíru, skla, kovů, pneumatik, textilu, plastů, stavebních a demoličních odpadů, vedlejších energetických produktů a řady dalších výrobků s ukončenou životností
   - zavádění inovativních technologií, kterými se budou z použitých výrobků získávat efektivním způsobem cenné druhotné suroviny, které jsou v ČR i v EU deficitní (zejména kritické suroviny)
   - zavádění inovativních technologií na výrobu inovativních výrobků vyrobených z druhotných surovin, včetně náhrad primárních zdrojů druhotnými surovinami, tam kde je to ekonomicky výhodné
   Žádosti o podporu jsou přijímány od 1. 4. 2016 do 31. 7. 2016.
   Výše dotace pro malé podniky je 45 % celkových způsobilých nákladů, 35 % pro střední a 25 % pro velké. Minimální výše dotace 1 mil. Kč a maximální do výše 100 mil. Kč.

   Pokud budete mít zájem o další informace, neváhejte se na nás obrátit.

   S pozdravem, LT

 3. Dana Kořístková napsal:

  Sdělte mi, prosím, zda existují dotace a dotační podmínky na zkvelitnění nakládání s odpady. Zajímám se o nové programové období , tzn. počátek roku 2015…
  Jsem studentkou VŠB, pro svou diplomovou práci potřebuji správné informace nebo sdělení, kde si tyto informace mohu zjistit. Děkuji vám. Dana Kořístková

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, paní Kořístková,

   nakládání s odpady řeší program OP Životního prostředí. Veškeré informace ohledně nového programového období 2014-2020 naleznete na oficiální stránkách programu ZDE.

   S pozdravem, KČ

 4. vladimir michalek napsal:

  dotaci na kontejnery na třídění odpadu

  • Dobrý den,

   podpory na zkvalitnění nakládání s odpady poskytuje OP Životní prostředí. Dotace může dosahovat až 90 %. Více informací se dozvíte v tomto článku.
   Nyní se bude vyhlašovat nové programové období 2014-2020, takže počítejte na začátku 2015 s vyhlašováním nových výzev.

   V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici.

   S pozdravem, RB


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...