Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Stavby pro sport a rekreaci

Dotace v oblasti rekreace a sportu zahrnuje řada programů jak ze strukturálních fondů, tak ze státních grantů. Projekty se soustřeďují především na vybudování a modernizaci infrastruktury, zatraktivnění měst a jejich možností pro trávení volného času a vytváření prostoru pro aktivní odpočinek. Podívejte se na přehled základních programů.

 • Operační program Zaměstnanost podporuje programy celoživotního a odborného vzdělávání, opatření vedoucí k dlouhodobému zajištění kvalifikované pracovní síly, mimo jiné, také v oblasti cestovního ruchu.
 • Program rozvoje venkova v rámci dotace na agroturistiku, která pokrývá výdaje na vybudování nebo rekonstrukci ubytovacích kapacit, lze podpořit stravování a zázemí pro různé sportovní aktivity.
 • Operační program Praha – Pól růstu se zaměřuje na budování infrastruktury pro sport a rekreaci v hlavním městě, které je ve výše uvedených případech vyloučeno jako možné místo realizace.
 • Granty Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR mohou každoročně čerpat neziskové organizace, které vlastní nebo provozují sportovní zařízení, podpora se týká materiálně technické základny sportovních organizací a zahrnuje výstavbu nebo rekonstrukci sportovních areálů a zařízení včetně jejich vybavení.

Vaše dotazy a komentáře

 1. Jan Zubatý napsal:

  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, zda bude v rámci výzvy MŠMT Program 133510 na jaře vypsáno druhé kolo příjmu žádostí, případně kdy o tomto bude rozhodnuto, děkuji

  S pozdravem
  Jan Zubatý

  • Dobrý den,

   do konce února mají být vyhodnoceny žádosti podané do prvního kola. Poté by mělo dojít ke zhodnocení objemu rozpočtu a zvážení, zda bude vyhlášeno druhé kolo. Termín pravděpodobného vyhlášení bude asi duben/květen 2017.

   S pozdravem, LT

 2. Martin Slavík napsal:

  Dobrý den,

  rád bych se zeptal, jestli je možné dostat dotace na rekonstrukci rekreačního sportovního střediska? S cílovou skupinou rodin a sportovních oddílů.

  Předem děkuji.

  MS

  • Dobrý den,

   dotace se poskytují na rekonstrukci a vybavení sportovních areálů, je nutné zde provozovat sportovní vyžití. Areál by měl sloužit pro organizování sportovní činnosti neziskových organizací v okolí, apod. Oprávněným žadatelem je nezisková organizace či obec.

   S pozdravem, LT

 3. Marek Zámečník napsal:

  Dobrý den,
  je možné získat dotace na výstavbu tenisového hřiště?
  Pozemky,realizace a financování by bylo na obci (obec cca 1000 obyvatel), hřiště by provozoval tenisový klub.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  MZ

 4. Petr Páv napsal:

  Hezký den, obracím se na Vás s dotazem, zda jako příspěvková organizace MZČR máme nárok na nějakou dotaci na výstavbu nového minigolfového hřiště pro pacienty a a veřejnost, děkuji

  • Dobrý den,

   dotace v rámci MŠMT na investiční akce mohou dostat pouze neziskové organizace působící v oblasti sportu a obce. Některé tyto projekty podporují krajské úřady či města ze svých dotačních programů, zkuste se obrátit ještě na ně.

   S pozdravem, LT

 5. Pavel Kočí napsal:

  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, zda je možné získat dotaci na vybudování volnočasového sportovního centra pro vřejnost v krajském městě? Jednalo by se o nákup a následnou rekonstrukci vhodné nemovitosti.
  Předem děkuji za odpověď.
  PK

  • Dobrý den,

   ano, dotace je poskytována z MŠMT Státní podpora sportu pro rok 2017 – PROGRAM 133510. O dotace může žádat nezisková organizace nebo obec. Dotace se neposkytuje na nákup, ale na výstavbu či rekonstrukci. Více informací naleznete na stránkách MŠMT – http://www.msmt.cz/sport-1/investice.

   S pozdravem, LT

  • Pavel Kočí napsal:

   Ještě bych doplnil, že se jedná o zcela soukromý podnikatelský projekt realizovaný za účelem zisku.
   Díky. PK

  • Na sportovní haly v soukromém vlastnictví se dotace neposkytuje. Pouze, jak jsem psala, pro obce, které daný objekt nechají užívat neziskové organizace a pak pro neziskové organizace samotné.

   S pozdravem, LT

 6. Petra Stará napsal:

  Přeji dobrý den,
  naskytla se nám příležitost vybudovat krytou střelnici pro rekreační, sportovní střelbu a také pro myslivost, je možné získat na výstavbu dotace? Děkuji za odpověď?

  • Dobrý den,

   dotace na podporu výstavbu sportovních areálů je poskytována v rámci MŠMT Programu 133510 neziskovým organizacím nebo obcím. Je zde důležité, aby nejlépe v okolí taková podobná zařízení nebyla a tak by projekt vyrovnával regionální deficit. Na projektovou přípravu se dotace nevztahuje. Výše podpory pro obce: u novostavby je 50 %, rekonstrukce 70 %; pro NNO: novostavby 60 %, rekonstrukce 80 %.
   Jen upozorňuji, že to byly podmínky pro minulý rok, které se případně mohou změnit. Nová výzva by měla vyjít opět na podzim.

   S pozdravem, LT

 7. Soňa Brabcová napsal:

  Dobrý den. Je možné získat dotaci na naprogramování portálu pro fundraising v oblasti sportu? Jsme nezisková organizace zabývající se získáváním financí pro podporu amatérského sportu.
  Předem děkuji za Vaší odpověď.
  Soňa Brabcová

  • Dobrý den,

   některé krajské úřady podporují sportovní činnost, zkuste se informovat tam. Také MŠMT poskytuje dotaci sportovním organizacím v rámci Státní podpory sportu. Není jisté, zda by byl podporován přesně váš záměr. Je možné jej konzultovat u správce programu Mgr. Yvony Halamová, tel.: 234 812 154.

   S pozdravem, LT

 8. Taťána Mládková napsal:

  Ráda bych se informovala, zda je vhodný dotační titul na podporu výstavby rekreačního zařízení – předpoklad zahájení realizace nejdříve 2017. Předem děkuji za informaci. TM

  • Dobrý den,

   výstavba rekreačních zařízení není podporována. Pouze zemědělští podnikatelé mohou žádat o příspěvky na vybudování malokapacitních ubytovacích zařízení v rámci Programu rozvoje venkova – Podpora agroturistiky.

   S pozdravem, LT

 9. Martina Riedlová napsal:

  Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda existuje vhodný dotační titul na rekonstrukci tribuny v areálu dostihového závodiště. Velmi děkuji za odpověď. S pozdravem Riedlová M.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...