Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Stáže pro mladé II 2014 – 2015

Share Button

Projekt Stáže pro mladé II byl schválen a je opět možné od 5. 5. 2014 vypisovat karty, hlásit se ke stážím a získávat příspěvky. První stáže začnou v létě 2014.

Smyslem a účelem této podpory je zajištění pracovních příležitostí pro mladé uchazeče o zaměstnání a poskytnutí praktických zkušeností. Projekt si klade za cíl usnadnit navázání kontaktů mezi zaměstnavateli a potenciálními zaměstnanci, především žáci a studenti získají prostřednictvím stáže pracovní návyky a praktické zkušenosti ze svého oboru, které tolik potřebují.

Kdo se může projektu zúčastnit?

 • Žáci posledního ročníku středních škol.
 • Studenti posledních dvou semestrů VOŠ a VŠ.

Co projektem získají poskytovatelé stáží?

 • Příležitost odzkoušet si budoucího pracovníka.
 • Úhrada mzdových nákladů na stážistu.
 • Částečná úhrada mzdy mentora.

Poskytovatelem stáže se může stát soukromý subjekt podnikající na území ČR disponující mentorem, který stážistu povede v průběhu působení ve firmě.

Projekt potrvá až do srpna 2015 a měl by přinést cca 2 200 nových stáží. Každý student lze v rámci projektu podpořit pouze jednou. Celkem bude v nabídce 117 pracovních míst. Jejich kompletní seznam si můžete prohlédnout zde.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce CYRRUS ADVISORY, a.s., Kateřina Čočková, @: katerina.cockova@cyrrusadvisory.cz, T:+420 538 705 775

Zdroj: http://www.stazepromlade.cz/


Vaše dotazy a komentáře

 1. Prochazka napsal:

  Dobrý den,
  Vlastní mě restauraci a manželka vystudovala vysokou školu hotelovou. Je možné aby působila jako mentor a přijali jsme stážistu (servírka)?
  Dále pořádáme malý soukromý dětský tábor s koňmi a angičtinou. Je možné si zde přijmout stážistu (vychovatele)? Jaké kvalifikační podmínky jsou pro mentora?

  Děkuji

  Procházka

  • Dobrý den,

   v obou případech můžete přijmout stážistu. Žádné zvláštní kvalifikační předpoklady ve znění programu nejsou specifikovány. Mentor je osobou zodpovědnou za průběh a kvalitu stáže i za dodání všech výstupů požadovaných v rámci projektu. Mentor stážistu v průběhu stáže vede, je pro něj školitel a přímý vedoucí.
   Více informací ohledně poskytovatele stáže najdete v tomto dokumentu.

   V případě dalších dotazů se můžete na mě obrátit.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>