Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Technická zařízení

Nové technologie a jejich zavádění do provozu firem jsou předmětem především investičních dotací z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, ten se zaměřuje na všechny regiony s výjimkou hlavního města. Technická zařízení je možné z dotace pořizovat také v zemědělství a lesnictví, inovační projekty technologicky vyspělých firem jsou podporovány především přímo z Bruselu. Podívejte se na přehled základních programů.

  • Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost se zaměřuje na rozvoj ICT a informačních technologií, nákup moderních technologických zařízení, snížení energetické náročnosti, ochranu duševního vlastnictví, vývojová centra, vznik a rozvoj klastrů, technologických platforem a projektů spolupráce od regionálních uskupení po nadnárodní kooperace, vznik a rozvoj vědeckotechnických parků, školicí střediska, vznik a rozvoj podnikatelských nemovitostí, přístup jak k ekonomickým a technologickým trendům, účast na veletrzích, výstavách a další inovační infrastrukturu.
  • Operační program Praha – pól růstu ČR,  jak již název napovídá,  umožňuje získat dotační podporu pro pražské malé a střední podniky, vědu a výzkum a propojení výzkumného a podnikatelského sektoru s cílem efektivně uvádět inovace do praxe.
  • Program rozvoje venkova se zaměřuje jak na začínající zemědělce, tak na zavedené zemědělské podniky, podporuje diverzifikaci činností nezemědělské povahy a to prostřednictvím dotace na stroje, zařízení a výrobní technologie, které uvedeným subjektům pomáhají rozvíjet svou činnost a generují nová pracovní místa.
  • Operační program životní prostředí se soustřeďuje na znečišťovatele životního prostředí a přispívá na technologie a opatření, které snižují energetickou náročnost provozů, pomáhají redukovat emise a vhodným způsobem nakládají s odpady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...
Loading...