Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

MŠMT Státní podpora sportu – Program I Sportovní reprezentace ČR

shutterstock_107814275.jpg
Share Button

Podpora je orientovaná na sportovní přípravu reprezentantů a jejich účast na mezinárodních soutěžích v rámci finančního objemu Programu I, zdravotní zabezpečení sportovní reprezentace, účast na stanovených významných mezinárodních akcích mimo území ČR.

Příjem žádostí:

Příjemce podpory:

  • Sportovní svaz s celostátní působností, který je členem příslušné mezinárodní sportovní federace (dále jen „MSF“), kde je minimálně 20 členů MSF a je zařazen na základě dosažených výsledků sportovců do konečného pořadí sportovních svazů (dále jen „pořadí TOP“). U sportovních svazů duplicitu odvětví, viz reglement soutěže MSF, řeší a stanovuje MŠMT.
  • Ostatní sportovní svazy s celostátní působností, které jsou členem příslušné MSF bez dosavadní evidence úspěšnosti u MŠMT, dle kritérií Programu I. U těchto sportovních svazů nesmí být duplicita členství a odvětví i se svazy první skupiny.
  • Spolek se specifickým vymezením – nestátní zdravotnické zařízení, pro zabezpečení zdravotní péče sportovní reprezentace.

Typy podporovaných projektů:

  • A. Podpora sportovní přípravy reprezentantů v kategoriích dospělých a juniorů a jejich účast na vrcholných mezinárodních soutěžích (zejména olympijské hry, mistrovství světa, mistrovství Evropy, mezinárodní soutěže pod patronací Mezinárodního olympijského výboru a Evropských olympijských výborů a odpovídající kvalifikační mezinárodní soutěže), prostřednictvím vybraných sportovních svazů, které jsou zařazeny do systému státní sportovní reprezentace. Podpora sportovní přípravy reprezentačních týmů u sportů, zařazených do programu olympijských her. Jedná se o roční podporu olympijského cyklu, tzv. „OH příprava“.
  • B. Podpora zabezpečení zdravotní péče sportovní reprezentace, a to s ohledem na uzavřenou dohodu mezi MŠMT a ČOV pro stávající čtyři spolky zabezpečující zdravotní péči.
  • C. Podpora účasti na mezinárodních sportovních akcí uskutečňovaných mimo území ČR.
  • Jedná se o: zimní a letní olympijské hry, mezinárodní soutěže pod patronací MOV (EYOF, YOG, EOH atd.), světová Gymnaestráda, Všesokolský slet v zahraničí, světové hry neolympijských sportů, pokud MŠMT nestanoví jinak.

Forma a výše podpory:

  • V případě schválené žádosti v rámci sportovní reprezentace – Program I se dotace poskytuje až do výše rozpočtovaných nákladů projektu.

Specifika a omezení:

  • Mimořádné záležitosti, změny, úpravy při poskytování státních dotací a případné výjimky schvaluje ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.
  • Druhé a další kola mohou být ukončena s ohledem na stav finančního objemu rozpočtu v oblasti sportu, který bude k dispozici.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>