Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Projekt

Share Button

Konkrétní ucelený podrobně rozpracovaný projektový záměr, který je součástí žádosti o dotaci. Projekt v sobě zahrnuje soubor aktivit směřujících k dosažení předem stanoveného cíle a je limitován určitým časem a rozpočtem.

Projekt vytvářející příjmy – jakýkoliv projekt poskytování služby či prodeje výrobků, který zahrnuje:

 • investici do infrastruktury, za jejíž používání se účtují poplatky hrazené přímo jednotlivými uživateli (např. zpoplatnění silnice apod.)
 • prodej nebo pronájem pozemků či budov
 • jiné poskytování služeb za úplatu (např. koupaliště, propagační materiály, sportovní zařízení apod.)

V projektech vytvářejících příjmy se stanoví výše dotace tak, aby nedošlo k poskytnutí nenáležitých výhod příjemci, tj. nadměrnému financování projektu. Tímto je zajištěno, aby příjemce pomoci obdržel pouze takovou výši prostředků, která je nutná k úspěšné realizaci projektu.

Žádost o dotaci – vyplňuje žadatel a předkládá ji ve stanoveném termínu zprostředkujícímu subjektu s cílem získat finanční podporu v rámci operačního programu.  Žádost o dotaci musí být zpracována v souladu s podmínkami operačního programu.  Vždy obsahuje: údaje o žadateli; informace o projektu; rozpočet a financování projektu; soulad projektu s horizontálními prioritami; prohlášení o podpoře „de minimis“. U některých operačních programů je možné se setkat s tzv. registrační a plnou žádostí.

« Zpátky do slovníčku

Vaše dotazy a komentáře

 1. Pepa napsal:

  Dobrý den,zakoupil jsem starší rodinný dům a měl bych zájem z něj vybudovat penzion,je možnost získat nějakou dotací na rekonstrukcí?Děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   dotaci na vybudování penzionu mohou získat pouze zemědělští podnikatelé v rámci podpory diferenciace jejich příjmů. Pokud budete mít zájem o další informace, můžete se na mě obrátit.

   S pozdravem, LT


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>